با ابلاغ بانک مرکزی؛

قیمت دلار و یوروی سهمیه ای تغییر کرد

بانک مرکزی در اطلاعیه ای مرجع نرخ فروش ارز (دلار و یورو)‌ به صورت اسکناس را صرافی ملی اعلام کرد. سهمیه هر فرد ۵هزار یورو است.

به گزارش جهان صنعت نیوز، بانک مرکزی در اطلاعیه ای نحوه فروش دلار و یورو به صورت اسکناس را تشریح کرد. در این اطلاعیه آمده است که متقاضیان خرید دلار و یورو می‌توانند ۵ هزار یورو و یا معادل آن را به قیمت اعلامی در پایگاه صرافی ملی ایران خریداری کنند.

 این اطلاعیه پیرو ابلاغیه ۶ بهمن ماه است. در این ابلاغیه خرید ارز به صورت اسکناس در سرفصل تامین نیازهای ضروری مجاز اعلام شده بود.

ابلاغیه ۶ بهمن در خصوص خرید ارز (دلار و یورو) به صورت اسکناس

در این ابلاغیه فروش ارز به صورت اسکناس در شعب منتخب برخی از بانک‌ها با در نظر گرفتن شرایط زیر مجاز اعلام شده بود:

مهاجرت به آلمان
  • فروش ارز (اسکناس) به متقاضیان، حداکثر ۵هزار یورو یا معادل آن به دلار مجاز است. قیمت ارز در پایگاه مدیریت بازار متشکل معاملات ارز ایران به نشانی www.ice.ir تحت عنوان آخرین نرخ قابل مشاهده بود
  • فروش ارز به‌صورت اسکناس در سرفصل «تأمین نیازهای ضروری (کد ۵۶)» صرفاً به اشخاص حقیقی ایرانی بالای ۱۸ سال و اشخاص حقوقی مقیم (به استثنای بانک‌ها و صرافی‌ها) امکان‌پذیر است.
  • تأمین ارز از محل منابع داخلی آن بانک، بازار متشکل معاملات ارزی و اسکناس خریداری شده بابت «تأمین نیازهای ضروری (کد ۵۶)» مجاز است.

– تبصره۱: خرید ارز به صورت اسکناس از اشخاص حقیقی و حقوقی پس از احراز هویت مشتری حسب مقررات ابلاغی، تا سقف ۱۰ هزار یورو یا معادل آن به دلار با ثبت در سامانه نظارت ارز (سنا) تحت سرفصل «تأمین نیازهای ضروری (کد ۵۶)» با نرخ توافقی طرفین مجاز است.

مبالغ ارزی بالاتر از ۱۰ هزار یورو یا معادل آن به سایرارزها با ارایه اظهارنامه در مبادی رسمی به شعب‏/باجه‌های ارزی بانک ملی ایران به‌فروش می‌رسد.

– تبصره۲: درصورت نیاز، تأمین ارز مربوطه توسط این بانک نیز انجام خواهد شد. در این ارتباط مقتضی است هماهنگی لازم را با اداره پایش بازار ارز این بانک به‌عمل آورند.

  • فروش ارز از تاریخ ۸ بهمن ۱۴۰۱ تا اطلاع ثانوی با ارائه کارت ملی اشخاص حقیقی‏/کارت بازرگانی اشخاص حقوقی و کارت ملی نماینده اشخاص حقوقی متقاضی امکان‌پذیر است. همچنین شناسایی مشتری باید حسب ضوابط ابلاغی این بانک صورت پذیرد. علاوه بر ضوابط مذکور، فروش ارز صرفاً از طریق پرداخت معادل ریالی با کارت بانکی یا از طریق حساب بانکی به نام متقاضی و استعلام شماره تلفن همراه به نام متقاضی از سامانه شاهکار امکان‌پذیر است.
  • آن بانک مکلف است قبل از فروش ارز، نسبت به ثبت مشخصات متقاضی (شماره ملی) در “سامانه نظارت ارز (سنا)” تحت عنوان «تأمین نیازهای ضروری (کد ۵۶)» اقدام نماید. پس از اخذ تأییدیه از سامانه سنا، نسبت به فروش ارز به متقاضی اقدام کند.

بنابراین بر اساس ابلاغیه جدید بانک مرکزی، قیمت فروش ارز (دلار و یورو) به صورت اسکناس بر اساس نرخ اعلامی صرافی ملی خواهد بود. پیش از این ملاک نرخ اعلامی از سوی بازار متشکل ارزی بود.

اخبار برگزیدهطلا و ارز

شناسه : 341780
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا