باحضور معاون اقتصادی استاندار البرز انجام شد؛

رونمایی از سامانه مدیریت فرآیندهای پارک علم و فناوری البرز

در سی و دومین نشست شورای علمی و فناوری پارک علم و فناوری البرز از سامانه مدیریت فرآیندهای پارک علم و فناوری البرز،پذیرش،استقرار و ارزیابی شرکت ها رونمایی به عمل آمد. 

سی و دومین نشست شورای علمی و فناوری پارک علم و فناوری البرز با حضور دکتر اسداللهی؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز،یعقوب فتح اللهی معاون پژوهش و فناوری،امید رضایی فر مدیر کل دفتر سیاستگذاری،برنامه ریزی و توسعه فناوری و نوآوری وزارت عتف ،دکتر مهدی عباسی،رئیس پارک علم و فناوری البرز و دیگر اعضای شورا برگزار و از سامانه مدیریت فرآیندهای پارک علم و فناوری البرز،پذیرش،استقرار و ارزیابی شرکت ها رونمایی به عمل آمد وگزارشی از اقدامات انجام شده و نیز برنامه های در دستور کار برای سال آینده توسط کارشناسان ارائه گردید.

رئیس پارک علم و فناوری البرز در این نشست ضمن قدردانی از حضور اعضای شورا گفت: بر خود لازم می دانم که در ابتدا از همه اعضای محترم برای همراهی شان و نیز از زحمات همکارانم در طول یکسال گذشته در پارک تشکر و قدردانی نمایم.

مهدی عباسی با بیان اینکه تعداد ۳۸۴  شرکت دانش بنیان در استان البرز مشغول فعالیت هستند،افزود:استان البرز از نظر تعداد شرکت های خلاق با ۲۷ شرکت در جایگاه هفتم کشوری قرار دارد این در حالی است که سال گذشته رتبه کشوری البرز ۱۳ بوده که پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته ایم.

وی با اشاره به اینکه ۱۸ جلسه پذیرش برگزار و تعداد ۳۸ واحد در مرکز رشد پذیرش شده اند،ادامه داد:تعداد ۱۱ واحد در پارک علم و فناوری پذیرش شده و خروجی های پسا رشدی و پارکی  زیادی داشته ایم که تعداد ۶ خروجی موفق بوده است.ضمن اینکه تعداد شرکت های مرکز رشد ۵۵ شرکت و شرکت های پسارشدی ۵۲ شرکت است.

رئیس پارک علم و فناوری البرز تاکید کرد:هیچ واحد فناوری از طرف پارک طرد نمی شود و واحدهایی که از فیلتر پارک عبور کنند پس از ارزیابی در کمیته ارزیابی که با حضور یکی از اعضای مشورتی شرکت ها برگزار می شود ، پذیرش  و وارد مرکز رشد شده و به فعالیت مشغول می شوند.

عباسی با بیان اینکه شرکت هایی که موفق به ارتقای گرید می شوند،از تخفیف های بیشتر و مشوق های بالاتری برخوردار می شوند از اختصاص ۵ هکتار زمین برای ساخت دفتر پردیس تخصصی فناوری و نوآوری مواد و انرژی و مرکز کارآفرینی و نوآوری خبر داد و گفت:در نظر داریم برای سال آینده مقدمات تشکیل پردیس دارویی و فناوری در البرز ایجاد کنیم .وی خاطرنشان کرد:در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ در استان البرز تحقق ۱۰۰ درصدی اشتغال توسط پارک علم و فناوری البرز صورت گرفته که نشان از ظرفیت های بالای استان البرز دارد که امیدواریم این روند در سال های آینده با قدرت بیشتری ادامه داشته باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز نیز در سخنانی ضمن قدردانی از زحمات شورای علم و فناوری گفت: پارک های علم و فناوری باید فعالیت خود را دوچندان نموده و توانمندی ها و ظرفیت های آنان در سایت بارگذاری شده و برنامه ریزی های لازم صورت گیرد.

دکتر اسداللهی با اشاره به اینکه تجاری سازی در حوزه پارک علم و فناوری بسیار مهم است،افزود: علم و تحقیق باید به مرحله تجاری سازی و تولید برسد و در این راستا لازم است تا ارتباط بین صنعت و دانشگاه گسترده تر شود.

وی ادامه داد:تمام موارد مطروحه در اساسنامه پارک علم و فناوری وجود دارد که مهم ترین آنها توسعه اشتغال و مناسب سازی محیط برای استقرار شرکت های فناور و ایجاد چشمه های فناوری است.

معاون اقتصادی استانداری البرز با بیان اینکه هدف پارک علم و فناوری ارتقای جامعه از نظر اقتصادی و فناوری است،تاکید کرد: تبیین برنامه ها و اولویت بندی وظایف شورا و زمینه فعالیت پارک  باید در چارچوب مصوبات هیات امنای پارک باشد.

اسداللهی خاطرنشان کرد:امیدواریم شاهد برنامه های از پیش مصوب بوده و در چارچوب برنامه عملکرد گذشته را ارزیابی کنیم و ورود بخش خصوصی به پارک که یک اتفاق بزرگ است،باید به صورت قانونمند و به تصویب هیات امنا برسد تا دچار چالش  های بعدی نشویم.

عمومی

شناسه : 342071
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا