مسکن

برف مسافران نوروزی را غافلگیر کرد

همزمان با دومین روز از فصل بهار، نقاط مختلفی از استان سمنان به دلیل بارش برف سفید پوش شد.

به گزارش جهان صنعت نیوز، بارش شدید برف در مناطق شمالی استان سمنان باعث غافلگیری مردم، کشاورزان و باغداران و همچنین مسافران نوروزی شد.

سرهنگ موسی بزرگی رئیس پلیس راه استان سمناناعلام کرد: با بارش سنگین در مسیر استان‌های سمنان – مازندران، گردنه شهمیرزاد – کیاسر در هر دو مسیر رفت و برگشت مسدود شده است.

قرعه کشی والکس

بارش باران نیز در اکثر مناطق استان سمنان برودت هوا را به دنبال داشته است. سامانه کم فشار بارشی همچنین به سمت شرق استان در حرکت است و به مرور چتر خود را در این نقاط نیز گسترده خواهد کرد.

اداره کل هواشناسی استان سمنان اعلام کرده که این سامانه کم فشار بارشی تا ابتدای هفته آینده در استان سمنان باقی خواهد ماند و این یعنی چهار روز زمستانی در انتظار مردم استان و همچنین زائران رضوی و مسافران نوروزی است.

هشدار نارنجی هواشناسی برای استان سمنان

اداره کل هواشناسی استان سمنان تا اوایل هفته آینده هشدار نارنجی اعلام کرده و هوا بین پنج الی ۱۰ درجه سانتی گراد کاهش یافته است. از مسافران خواسته شده که در صورت ضرورت حرکت در مسیرهای کوهستانی استان سمنان از باز بودن آنها و همچنین همراه داشتن زنجیر چرخ، اطمینان حاصل نمایند.

مسیرهای مرتفع استان سمنان مانند کیاسر دامغان، فولاد محله، آهوان، توسکستان و خوش ییلاق بیشترین میزان بارش‌ها را طی امروز و فردا به خود اختصاص خواهند داد.

بیشترین نگرانی اما برای سرمازدگی محصولات کشاورزی و باغی به خصوص در غرب استان سمنان است که شکوفه بسیاری درختان به خصوص زردآلو، سبز شده است.

منبع: خبرگزاری مهر


شناسه : 342740
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا