بانک و بیمه

اگر کارت بانکی گم شد یا دزدیده شد چه کنیم؟

اگر کارت بانکی‌تان را گم کردید یا به سرقت رفت، چه کاری باید انجام دهید تا جلوی سوء استفاده از کارتتان را بگیرید؟

به گزارش جهان صنعت نیوز، برخی مواقع ممکن است برای هر کسی این مشکل به وجود آید که کارت بانکی‌اش به سرقت رود یا آن را گم کرده باشد، اما سوال اینجاست که در صورت بروز این مشکل چه کاری می‌توان در اسراع وقت انجام داد که امکان سوء استفاده از آن را به صفر برسانیم.

در صورت مفقود شدن کارت بانکی، اگر چنانچه در ساعات اداری باشد باید به نزدیک‌ترین شعبه بانک مورد نظر مراجعه و درخواست ابطال کارت قبلی و صدور کارت جدید کنید و در ساعات غیر اداری این کار از طریق مرکز تماس یا تلفن گویا، سایت یا اپلیکیشن آن بانک امکانپذیر است.

قرعه کشی والکس

البته در صورتی که به وسیله تلفن بانک بخواهیم این کار را انجام دهیم باید در مرحله اول رمز دوم کارت بانکی خود را داشته باشیم.

به محض مفقود شدن کارت بانکی به سرعت خودتان را به نزدیکترین خود پرداز برسانید

همچنین دستگاه‌های خودپرداز این قابلیت را دارند که بدون در دست داشتن کارت، می‌توان کارت را مسدود کرد. فقط کافی است به محض اینکه از مفقود شدن کارت بانکی مطمئن شدید به سرعت خودتان را به نزدیک‌ترین باجه خودپرداز بانکی برسانید.

البته لازم نیست دستگاه خودپرداز منطبق با کارت بانکی که گم کردید، باشد. تنها باید گزینه خدمات بدون نیاز به کارت بانکی را روی آن دستگاه انتخاب کنید، سپس گزینه مسدود کردن را انتخاب کرده و نهایتا با وارد کردن شماره کارت و رمز آن، کارت بانکی خود را مسدود کنید.

منبع: ایسنا


شناسه : 342771
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا