سیاسینخست وزیر ارمنستان؛

با جمهوری آذربایجان معاهده صلح امضا می کنیم

نخست وزیر «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان روز پنجشنبه در نشست کابینه ابراز اطمینان کرد که معاهده صلح با جمهوری آذربایجان به دست خواهد آمد.

به گزارش جهان صنعت نیوز، علی‌رغم اظهارات تند سران ارشد جمهوری آذربایجان در روزهای اخیر، نخست وزیر ارمنستان نسبت به معاهده صلح با این کشور ابراز امیدواری کرد.

نخست وزیر «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان روز پنجشنبه در نشست کابینه ابراز اطمینان کرد که معاهده صلح با جمهوری آذربایجان به دست خواهد آمد.

قرعه کشی والکس

به گزارش وبگاه «حتق»، «نیکول پاشینیان» نخست‌وزیر ارمنستان در جلسه امروز کابینه دولت، گفت که دولت او به رغم ادامه محاصره جاده لاچین توسط باکو و لفاظی‌های جنگ‌طلبانه «الهام علی‌اف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان متعهد به امضای معاهده صلح با باکو است.

پارلمان جمهوری ارمنستان دارای نماینده و اختیاراتی است

پاشینیان از اظهارات اخیر علی اف مبنی بر اینکه ارمنستان باید شرایط جمهوری آذربایجان را بپذیرد و با انجام تحدید حدود طبق شرایط باکو موافقت کند و در غیر این صورت معاهده صلحی وجود نخواهد داشت، انتقاد کرد.

پاشینیان گفت: «این تعریف یک اقدام تجاوزکارانه علیه جمهوری ارمنستان و نقض فاحش توافقات حاصل شده در بالاترین سطح است.»

پاشینیان همچنین ادعای باکو مبنی بر اینکه ارمنستان یک کشور تک قومی است و هیچ اقلیتی ندارد را رد کرد و اظهار داشت: «نخست اینکه چنین فرمول‌بندی‌هایی مداخله فاحش در امور داخلی ارمنستان است و نه تنها اقلیت‌ها در ارمنستان وجود دارند، بلکه در پارلمان جمهوری ارمنستان نیز نماینده و دارای اختیاراتی هستند.»

پاشینیان همچنین در توییتر نوشت: «پیمان صلحی بین ارمنستان و آذربایجان امضا خواهد شد. این پیمان بر اساس بیانیه های رسمی تصویب‌شده در بالاترین سطح خواهد بود. تنش جدیدی در کار نخواهد بود! جامعه بین المللی باید قویا از این روایت حمایت کند.»

ابراز همدردی وزارت دفاع ارمنستان با خانواده نظامی کشته شده

در تازه‌ترین تنش بین این دو کشور همسایه، منابع خبری ارمنستان روز چهارشنبه از کشته شدن یکی از نظامیان خود در مرز با جمهوری آذربایجان خبر دادند. وزارت دفاع جمهوری ارمنستان اعلام کرد که ساعت ۱۶:۲۰ به وقت محلی، یک نظامی این کشور بر اثر اصابت گلوله نیروهای جمهوری آذربایجان در بخش «یراسخ» (غرب نخجوان) کشته شده است.

وزارت دفاع ارمنستان در بیانیه خود با خانواده نظامی کشته شده ابراز همدردی کرده است.

این حادثه در حالی رخ داده که برخی منابع خبری روز سه شنبه مدعی شدند که ارتش جمهوری آذربایجان قصد تحرکاتی در منطقه دارد. بنابر ادعای منابع خبری، ارتش جمهوری آذربایجان قصد دارد به مناطقی در «سیونیک» در ارمنستان حمله کند.

برخی منابع خبری نزدیک به ارمنستان مدعی شدند که دوربین‌های مداربسته پهپادهای ارتش جمهوری آذربایجان از خودروهای غیرنظامی اسکورت شده توسط نیروهای حافظ صلح روس فیلمبرداری کرده و آنها را به عنوان ادعای استقرار نظامی یگان‌های ارمنستان به نمایش گذاشته‌اند.

منبع: فارس


شناسه : 342988
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا