خودروسخنگوی وزارت صمت خبر داد؛

تمدید تاریخ ثبت نام جاماندگان خودروی داخلی

سخنگوی وزارت صمت گفت: متقاضیان خودروی داخلی که در قالب طرح یکپارچه تخصیص خودرو در روزهای ۲۰ تا ۲۳ اسفند سال قبل حساب وکالتی ۱۰۰ میلیون تومانی به‌نام سازمان حمایت افتتاح کرده اند، چنانچه از ۲۶ تا ۲۹ اسفند نتوانستند ثبت نام کنند، روزهای هفتم و هشتم فروردین نیز مهلت ثبت نام خواهند داشت.

به گزارش جهان صنعت نیوز، امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت گفت: متقاضیانی که در مهلت یاد شده حساب وکالتی افتتاح کرده اند اما بانک‌ها اسامی آنها را به سامانه یکپارچه ارسال نکرده اند نیز می توانند در روزهای هفتم و هشتم فروردین ثبت نام کنند.
وی گفت: ملاک ثبت نام در سامانه esalecar.ir در این مرحله، فقط و فقط اعلام اسامی متقاضیانی است که حساب وکالتی ۱۰۰ میلیون تومانی با سازمان حمایت ایجاد کرده اند از سوی بانک‌هاست و بنابراین اگر فردی در سامانه با اشکال مواجه می‌شود باید علت را از بانک خود سوال کند که چرا اسمش ارسال نشده است؟
وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی امکان ویرایش متقاضی و تغییر خودرو انتخاب شده وجود دارد، خاطرنشان‌کرد: پس از ثبت نام همه متقاضیان که تا هشتم فروردین به پایان می‌رسد، کار بررسی اطلاعات متقاضیان (با توجه به شرایط ذکر شده در طرح) آغاز و فهرست نهایی متقاضیان خودروهای داخلی مشخص خواهد شد و پس از آن امکان ویرایش برای خریداران فعال می شود.
مشاور وزیر صمت ادامه‌داد: در طرح یکپارچه تخصیص خودرو بیش از ۹۵۰ هزار متقاضی حساب وکالتی با سازمان حمایت افتتاح کرده اند (که ۸۸۰ هزار نفر تا ۲۹ اسفند ثبت نام و خودرو خود را انتخاب کردند) اما عده ای هم بودند که به دلایل مختلف از جمله یکی دانستن طرح فروش ایران خودرو با طرح یکپارچه تخصیص خودرو، حساب وکالتی به نام ایران خودرو را ایجاد کرده بودند که باید به نام سازمان حمایت تغییر می یافت و به همین دلیل حذف شدند.
قالیباف افزود: با توجه به این مساله، وزارت صمت در آخر بهار مجددا در قالب طرح یکپارچه تخصیص خودرو ثبت نام خواهد گذاشت و افراد حذف شده در این نوبت می‌توانند کمتر از سه ماه دیگر جهت خرید خودرو ثبت نام کنند.

منبع: ایرنا

قرعه کشی والکس


شناسه : 343219
لینک کوتاه :

۲ دیدگاه

  1. آیا با افزایش بی رویه قیمت خودرو من مصرف کننده که با هزار بدبختی نزدیک ۲۰۰ میلیون برای ماشین پس انداز کرده ام چطور میتوانم ماشین دار شوم.آیا این افزایش ۳۰ تا ۷۰ در صدی فکر نمی کنید که با فرمایشات مقام معظم رهبری که امسال (۱۴۰۲) را سال مهار تورم و تولید نامیده اند مغایرت دارند.کشور ما زمانی به جلو خواهد رفت که از شعار به عمل گرایش پیدا کنیم و از مصرف کننده واقعی حمایت کنیم نه جیب دلال مفت خور را پر پول کنیم.

  2. هدف از اول همین بوده ، دو گانه کردن بازار هدف اصلی دولت و شرکت های خودرو ساز بوده…تمام راه هایی ک دولت و یارانش میرن از قبل پیش بینی شده است و مثل روز روشنه دلیل اصلی این همه تورم سه رقمی و گرونی کیا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا