حوادث

تعطیلات عید و سرقت از گوشی تعمیری!

مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا با اشاره به محدودیت ارائه خدمات شرکت‌های معتبر برای تعمیرات تلفن همراه در تعطیلات نوروزی، نسبت به سرقت اطلاعات تلفن توسط تعمیرگاههای غیرمجاز هشدار داد.

به گزارش جهان صنعت نیوز، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا با بیان اینکه در تعطیلات نوروزی ارائه خدمات از سوی شرکت‌های معتبر برای تعمیرات تلفن همراه محدود است، تاکید کرد: در صورتی که تلفن همراه شهروندان در تعطیلات نوروزی، نیاز به تعمیر داشت حتما قبل از تحویل دادن گوشی به تعمیرکاران اطلاعات مهم ذخیره شده در آن را به حافظه‌های جانبی منتقل کنند.

قرعه کشی والکس

سرهنگ علی محمد رجبی تصریح کرد: شهروندان در صورت نیاز به تعمیر گوشی خود در تعطیلات نوروزی حتما به مراکز معتبر مراجعه کنند و در صورت نداشتن دسترسی به این اماکن قبل از تحویل دادن گوشی به تعمیرکاران اطلاعات آن را به حافظه جانبی منتقل نمایند و یا حذف کنند.

وی تاکید کرد: کاربرانی که فعالیت‌های مالی خود را از طریق تلفن همراه بانک انجام می‌دهند علاوه بر حذف این اطلاعات از گوشی خود بهتر است قبل از تحویل گوشی به تعمیرکاران از طریق سیستم‌های دیگر کلمات عبور، اطلاعات بانکی آنلاین خود را تغییر دهید.

وی با دادن احتمال نصب بدافزارهای جاسوسی از سوی تعمیرکاران متفرقه افزود: همچنین بعد از گرفتن گوشی تعمیر شده در صورت امکان به تنظیمات کارخانه بازگردید یا با نصب و بروز رسانی آنتی ویروس‌ها، مانع از جاسوسی از سوی تعمیرکاران غیر مجاز شوید./ایرنا


شناسه : 343325
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا