اخبار برگزیدهخودروبا حذف تبصره از متن قانون بودجه؛

واردات خودروهای کارکرده لغو شد

هرچند کمیسیون تلفیق با واردات خودرو به صورت کارکرده با عمر حداکثر ۵ سال موافقت کرد اما این بند از متن نهایی قانون بودجه ۱۴۰۲ حذف شد.

به گزارش جهان صنعت نیوز، با وجود اینکه در مصوبه کمیسیون تلفیق به صراحت به خودروهای سواری با کمتر از ۵ سال کارکرد در کنار انواع خودرو به منظور صدور مجوز واردات اشاره شده بود که بخش مربوط به خودروهای سواری در قانون بودجه سال ۱۴۰۲ حذف شده است.

اواسط بهمن ماه کمیسیون تلفیق مجلس خبر از موافقت این کمیسیون برای واردات انواع خودروهای سبک و سنگین دست دوم با عمر تا پنج سال داد.

قرعه کشی والکس

براین اساس گفته شد که با الحاق ‌یک بند به تبصره ۷ و به‌منظور تنظیم‌گری در بازار خودرو و با هدف تنظیم عرضه و تقاضا و کاهش قیمت خودرو در کشور، واردات انواع خودروهای سبک و سنگین با عمر تا ۵ سال سن تولید به کشور آزاد خواهد شد.

با وجود این مصوبه کمیسیون تلفیق، تسنیم در گزارش عنوان کرده که در نهایت متن مصوبه مربوط به این بخش که در بند ص تبصره ۷ بودجه ذکر شده است تغییر یافته و در نهایت عبارت خودروهای سواری از آن حذف شده است.

بنابراین براساس متن قانون بودجه سال ۱۴۰۲ خبری از واردات خودروهای سواری دست دوم در سال ۱۴۰۲ نخواهد بود.

متن بند ص تبصره ۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ مر بوط به واردات خودرو به شرح زیر است:

واردات خودرو بودجه

براین اساس تنها مجوز واردات انواع کشنده، کامیون، اتوبوس، مینی‌بوس و ون به صورت دست دوم صادر شده است و این مسئله شامل خودروهای سواری که شاید بیش از همه مورد انتظار بود و می‌توانست بیش از سایر موارد به تنظیم بازار داخلی کمک کند، نمی‌شود.


شناسه : 343429
لینک کوتاه :

1 دیدگاه

  1. خدا لعنت کنه این مسئولین رو . نماینده مجلس نماینده مردم که نیست نماینده مافیای سازمان دهی شده در تمام بخش های کشور من جمله خودرو سازی های بیشرف هستند ماشینهای بی کیفیت این دوتا خون خوار( ایران خودرو و سایپا) برا طبقه متوسط مثل کارمندا و جوان های بدبخت شده ارزو خدا لعنت کنه این مسئولین رو همین عید حضرت اقا گفت سال جدید سال مهار تورم باشه به چند روز نکشید ای بیشرفا دم از افزایش ۷۰ درصدی خودرو کردن . مسئله خودرو و مسکن تو تمام دنیا حل شده و پیش پا افتادس ولی برا ما ایرانی ها شده خواب و رویا چون مملکت شده برا سرمایه دارها . انقلاب مستضعفین شده به کام مستکبرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا