سامانه بارشی جدید وارد کشور می شود

سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی به کشور و ادامه فعالیت سامانه بارشی فعلی در برخی استان‌ها برای سواحل دریای خزر هشدار صادر کرد.

به گزارش جهان صنعت نیوز، پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز سه‌شنبه سامانه بارشی در مازندران، گلستان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی فعال است و در بخش‌های از استان‌ اردبیل و ارتفاعات البرز نیز بارش پراکنده روی می‌دهد.

فردا در بخش‌هایی از شرق و سواحل غربی دریای خزر و پنجشنبه در شمال غرب و بخش‌هایی از استان‌های بوشهر و جنوب فارس بارش پراکنده انتظار می‌رود.

روز جمعه با ورود سامانه بارشی جدید از غرب کشور بارش در استان‌های غربی کشور و بخش‌هایی از شمال غرب آغاز خواهد شد. همچنین در جنوب استان‌های بوشهر، فارس،‌ ارتفاعات کرمان و هرمزگان بارش پراکنده و رگبار موقتی روی می‌دهد. شنبه هفته آینده با تقویت سامانه بارشی در غرب کشور گستره بارش‌ها اکثر مناطق نیمه غربی کشور را در برخواهد گرفت.

امروز نیز در بخش‌هایی از مرکزی، جنوب و نیمه شرقی کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد گردوخاک انتظار می‌رود. تا روز چهارشنبه شرق خلیج‌فارس،‌تنگه هرمز و دریای عمان مواج است.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج

زمان شروع:چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ زمان پایان: پنج‌شنبه ۱۴۰۲/۰۲/۲۸

نوع مخاطره:افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج در سواحل و فرا سواحل بین ۱ تا ۱.۷ متر

منطقه اثر: مناطق ساحلی و دور از ساحل دریای خزر

اثر مخاطره: احتمال غرق شدن شناگران و آسیب به شناورهای سبک ، تفریحی، احتمال اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه و احتمال آسیب به تأسیسات دریایی.

توصیه: احتیاط در عملیات تفریحی، بویژه غواصی و شنا، احتیاط در سفرهای دریایی با شناور سبک، اتخاذ تمهیدات لازم جهت فعالیت های دریایی از جمله صیادی و بنادر در سواحل وفرا سواحل.

عمومی
شناسه : 351194
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا