معاون پارلمانی رئیس جمهور؛

لایحه برنامه هفتم توسعه هفته آینده تقدیم مجلس می شود

معاون پارلمانی رئیس جمهور از آماده سازی لایحه برنامه هفتم توسعه در دولت خبر داد و گفت: این لایحه هفته آینده تقدیم مجلس شورای اسلامی می شود.

به گزارش جهان صنعت نیوز، سید محمد حسینی درباره زمان تقدیم لایحه برنامه هفتم توسعه به مجلس اظهار داشت: همه بررسی‌ها انجام شده و مورد خاصی باقی نمانده است و منتظر اقدام و نامه سازمان برنامه و بودجه در این زمینه هستیم.

وی با یادآوری سفر سه روزه رئیس جمهور به اندونزی در هفته جاری، خاطر نشان کرد که اینکه هنوز لایحه برنامه هفتم تقدیم مجلس نشده، شاید به این دلیل است که منتظر بازگشت آیت الله رئیسی از این سفر بودند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه اشکالات و ایرادات پیش نویس لایحه از سوی دستگاههای اجرایی رفع شده و وفاقی درباره این لایحه در دولت ایجاد شده است، ابزار امیدواری کرد که نمایندگان مجلس نیز از این برنامه حمایت کنند.

حسینی با بیان اینکه لایحه برنامه هفتم برای توسعه کشور در پنج سال آینده بسیار کمک کننده است، اظهار داشت: مفاد این لایحه نوع نگاه دولت را به مسائل مهم با توجه به تأکید رهبر انقلاب بر مسأله‌محوری را نشان می‌دهد.

به گفته معاون رئیس جمهور، اساس برنامه هفتم بر این مبناست که مسأله اصلی چیست و چه راهکارهایی وجود دارد تا دولت مجوز لازم را بگیرد و اختیارات کافی را برای اقدام و رفع مشکلات داشته باشد.

وزرای پیشنهادی به ترتیب به مجلس معرفی می‌شوند

معاون پارلمانی رئیس جمهور همچنین درباره معرفی پیشنهادی دولت برای وزارتخانه‌های جهادکشاورزی و صمت گفت: پس از رأی اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، نسبت به معرفی وزرای بعدی اقدام خواهیم کرد.

حسینی یادآور شد: به طور طبیعی با معرفی وزرا، تعدادی موافق و تعدادی مخالف در مجلس شورای اسلامی وجود دارد؛ بنای ما گفت‌وگو برای رفع ابهامات با نمایندگان مخالف است تا به وزیر پیشنهادی اعتماد شود./ایرنا

اخبار برگزیدهاقتصاد کلان
شناسه : 352647
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا