با اعلام سازمان تامین اجتماعی؛

ظرفیت وام بازنشستگی تامین اجتماعی تکمیل شد؛ مرحله بعدی اواخر تیر

ظرفیت وام بازنشستگی تامین اجتماعی مرحله اول پایان یافت. مرحله بعدی ثبت نام وام ۲۰ میلیونی بازنشستگان تامین اجتماعی اواخر تیر آغاز می‌شود.

به گزارش جهان صنعت نیوز، مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: در مرحله اول «وام قرض‌ الحسنه ۲۰ میلیونی» بازنشستگان تامین‌اجتماعی ۴۰ هزار نفر ثبت‌نام کردند. در نتیجه سهمیه‌ها به طور کامل در این مرحله پر شد. او تاکید کرد که تلاش می‌کنیم اواخر تیرماه مرحله دوم ثبت‌ نام وام بازنشستگی تامین اجتماعی باز شود.

ظرفیت وام بازنشستگی تامین اجتماعی در مرحله اول

محسن تقیانی با اشاره به اینکه مرحله اول ثبت‌نام «وام قرض‌الحسنه» ۲۰ میلیونی بازنشستگان تامین‌اجتماعی طی توافقی که با بانک رفاه داشتیم به اتمام رسید. سهمیه ثبت نام این مرحله از وام بازنشستگان تامین اجتماعی  ۴۰ هزار نفر بود.

این افراد طی مرحله اول از طریق کانون‌های بازنشستگی، موفق به ثبت‌نام وام شدند و سهمیه‌ها به طور کامل در این مرحله پر شد.

وی بیان کرد: طی مراحل بعدی نیز سهمیه‌هایی برای ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه اعلام و ثبت‌نام انجام خواهد شد.

زمان مراحل بعدی ثبت‌ نام وام بازنشستگی تامین‌اجتماعی

تقیانی توضیح داد: ارائه وام‌ها به صورت مرحله‌ای با بانک رفاه انجام و بخشی از اعتبارات توسط سازمان تامین اجتماعی و بخشی توسط بانک رفاه تامین می‌شود. این موضوع بستگی به طرفین دارد. اما قطعا طی سال ۱۴۰۲، حداقل ۳۰۰ هزار سهمیه برای وام قرض‌الحسنه به بازنشستگان تامین‌اجتماعی ارائه خواهد شد.

وی اعلام کرد: تلاش می‌کنیم اواخر تیرماه مرحله دوم ثبت‌نام وام قرض‌الحسنه ۲۰ میلیونی بازنشستگان تامین‌اجتماعی باز شود.

وام بازنشستگان سال ۱۴۰۱ پرداخت شد؟

تقیانی بیان کرد: کسانی که ثبت‌نام آنها در سامانه انجام و نهایی شده بود، وام خود را دریافت کرده‌اند. اما تعدادی بودند که به دلایلی مانند چک برگشتی، اطلاعات نادرست و یا مشکل مسدودی حساب ثبت‌نامی‌اشان نهایی نشده بود. این افراد برای سال جدید می‌توانند درخواست خود را ارائه کنند.

ثبت‌نام وام بازنشستگی تامین اجتماعی از ۲۷ خردادماه آغاز و ۳۱ خردادماه پایان یافت. مبلغ وام از ۱۲ میلیون تومانی که در سال گذشته پرداخت می‌شد، به ۲۰ میلیون تومان افزایش یافته است. این تسهیلات در این مرحله، به ۴۰ هزار بازنشسته تأمین‌اجتماعی پرداخت خواهد شد.

اخبار برگزیدهبانک و بیمه
شناسه : 358197
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا