جهانگیری در بدو ورود به خوزستان:

رییس جمهور آمریکا تلاش می‌کند فضای اقتصادی ایران را ناامن کند

جهان صنعت نیوز|معاون اول رییس جمهور یادآور شدکه رییس جمهور آمریکا از روز بر سر کار آمدن، تلاش می‌کند فضای اقتصادی ایران را ناامن کند.

اسحاق جهانگیری  در بدو ورود به فرودگاه آبادان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خداوند را سپاس می گویم که بار دیگر برای سلام به مردم عزیز خوزستان که همیشه در تاریخ انقلاب اسلامی نقش تعیین کننده ای داشته اند، به این استان سفر کردم.

وی با اشاره به اینکه بخشی اعظمی از طرح هایی که در خوزستان افتتاح می کنیم در حوزه آب و خاک است، افزود: در این سفر تعدادی از طرح های مهمی که در استان تکمیل شده است، افتتاح می شوند.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به مشکلاتی که در بحث شوری آب برای مردم آبادان و خرمشهر به وجود آمد، تصریح کرد: امروز طرح انتقال آب غدیر که یکی از طرح های مهم کشور است را افتتاح خواهیم کرد.

جهانگیری با اشاره به افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز ادامه داد: این تصفیه خانه فاضلاب یکی از تصفیه خانه های بزرگ کشور است که تکمیل شده و در جریان این سفر به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه باید مسایل فاضلاب شهرستان اهواز به سرعت حل شود، گفت: دولت در سفر رییس جمهور در سال ۹۵ قرار شد برای حل مسایل آب و فاضلاب خوزستان منابعی را در نظر بگیرد و در این زمینه در فروردین ماه ۹۶ یک مصوبه مفصل برای حل مشکلات در نظر گرفت.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: این مصوبه برای حل مشکلات کارون، فاضلاب‌هایی که در این رودخانه ریخته می شود و همچنین مشکلات فاضلاب شهر اهواز و انتقال آب از طرح غدیر به شهرهایی که در دستور کار است، در نظر گرفته شد.

جهانگیری عنوان کرد: بخشی از طرح هایی که امروز در این سفر به بهره برداری می رسد، طرح هایی هستند که در آن مصوبه در نظر گرفته شده بودند.

وی با اشاره به نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان تصریح کرد: ۳۰۰ میلیون یورو در این طرح سرمایه گذاری انجام گرفته و با حضور وزیر نیرو به بهره برداری می رسد.

معاون اول رییس جمهور بیان کرد: فاز اول طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری تکمیل شده است و برای تامین آب فاز دوم این طرح نیز تصمیم گیری شده و راهکارهای لازم نیز انتخاب شده است.

وی با اشاره به افتتاح ورزشگاه فولاد خوزستان در این سفر، گفت: افتتاح این ورزشگاه در جهت بحث رفاهی و ورزشی جوانان اجرایی شده است. به شرکت هایی که در خوزستان و سایر نقاط کشور فعالیت اقتصادی دارند، تکلیف شده است تا بخشی از منابع آن ها به امور اجتماعی مورد نیاز مردم اختصاص پیدا کند.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به افتتاح سه طرح صنعتی در خرمشهر و اهواز عنوان کرد: مجموعه طرح هایی که در استان افتتاح و یا عملیات اجرایی آن ها آغاز می شود، بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان ارزش دارند.

جهانگیری ادامه داد: امیدواریم این اقدامات دولت بخشی از مشکلات مردم خوزستان را برطرف کند. در زمینه ریزگردها نیز برنامه بازدید داریم و کارهایی که انجام گرفته است را مشاهده خواهیم کرد.

وی با اشاره به بازگشت تحریم ها عنوان کرد: آمریکایی ها بر خلاف قانون و عرف بین المللی از برجام خارج شدند. خوشبختانه طرف ایرانی به همه تعهدات خود در برجام عمل کرد و سازمان بین المللی انرژی اتمی نیز آن را تایید کرده است.

وی افزود: آمریکا از روزی که رییس‌جمهور جدید بر سر کار آمد، تمام تلاشش بر این بود که فضای اقتصادی ایران را ناامن کند تا سرمایه گذاران داخلی و خارجی در کشور حضور پیدا نکنند.

عمومی

شناسه : 3620
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا