نتایج آزمون مدارس استعدادهای درخشان چه زمانی اعلام می‌شود؟

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان از اعلام نتایج آزمون مدارس استعدادهای درخشان در این ماه خبرداد و گفت: بیش از ۲۹۴ هزار نفر در آزمون‌های ورودی پایه هفتم و دهم مدارس سمپاد شرکت کرده‌اند.

به گزارش جهان صنعت نیوز، الهام یاوری رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان بیان کرد: ۲۹۴ هزار و ۳۰۰ نفر در آزمون‌های ورودی پایه هفتم و دهم مدارس سمپاد امسال شرکت کرده‌اند. وی اظهار کرد: در آزمون ورودی پایه هفتم ۲۰۸ هزار و ۱۳۲ نفر شرکت داشته‌اند که از این بین ۹۸ هزار و ۸۱ دانش آموز دختر و ۱۱۰ هزار و ۵۱ دانش‌آموز پسر بوده‌اند.

یاوری: شرکت‌کنندگان آزمون ورودی پایه دهم ۸۶ هزار و ۱۶۸ نفر بودند که از این بین ۵۰ هزار و ۶۳۸ دانش‌آموز دختر و ۳۵ هزار و۵۳۰ دانش‌آموز پسر بوده‌اند.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، با تأکید نمود این آزمون‌ها در ۱۷۶۳ حوزه امتحانی در سراسر کشور برگزار شده است. وی افزود: ۶۳۴ حوزه برای آزمون دختران و ۵۵۱ حوزه برای آزمون پسران در پایه هفتم و ۳۶۵ حوزه برای آزمون دختران و ۲۱۳ حوزه برای آزمون پسران در پایه دهم بوده است.

یاوری گفت: در میزان شرکت‌کنندگان در این آزمون‌ها تغییر چندانی نسبت به سال‌های قبل نداشته‌ایم. نتایج این آزمون‌ها در مرداد اعلام می‌شود.

چگونگی شهریه مدارس استعدادهای درخشان

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان تصریح کرد: مدارس سمپاد بابت ارائه خدمات آموزشی بر اساس مصوبه‌ای که دارند نصف شهریه مدارس غیرانتفاعی برجسته در همان منطقه را دریافت می‌کنند. البته مدارس سمپاد، معمولا شهریه را از این مقدار خیلی کمتر می‌گیرند.

وی بیان کرد: سال گذشته ۴۰ درصد از دانش‌آموزان مدارس سمپاد از تخفیفات حق‌الثبت استفاده کرده‌اند. سپس گفت: به دانش‌آموزانی که به هر دلیل و یا محدودیت‌های اقتصادی توان پرداخت شهریه این مدارس را ندارند تخفیفات گسترده‌ای از ۱۰۰ درصد تا ۵۰ و ۴۰ درصد ارائه می‌شود.

یاوری: مسؤول تشخیص ارائه این تخفیفات به دانش‌آموزان، شورای مدرسه است. وی افزود: متأسفانه مدارس سمپاد با محدودیت‌های جدی از حیث ساختمان و تجهیزات مواجه هستند. این امر ایجاب می‌کند که خیرین به کمک مدارس سمپاد بیایند. این‌ دانش‌آموزان از با استعدادترین بچه‌های کشور هستند. آموزش و پرورش همه تلاش خود را می‌کند تا مشکلات این مدارس رفع شود.

منبع: فارس

اجتماعی و فرهنگی
شناسه : 363579
لینک کوتاه :

۷ دیدگاه

  1. قلم چی با این همه شرکت کننده دو ساعت بعد ازمون نتایج رو اعلام می کنه مگه می خوان چی کار کنن که دو ماه وقت لازمه.بچم هر روز نگرانه .هشت میلیون پیش پرداخت غیر انتفاعی رو دادیم .چرا با مردم این کارو می کنید

    1. هرشب بایدچک کنیم ببینیم اتفاقی افتاده یانه.انگارشاخ قول رومیخوان بشکنن.جزاینکه فکرکنیم قراره چقدردست برده بشه تونتایج هیچ فکردیگه‌ای به ذهن مانمیاد.وقتی شخصی بارتبه‌ی۶۰هزارودندونپزشکی بااحتساب سهمیه قبول‌میکنن.۱۰۰٪شخصانمیتونم قبول کنم تویه‌خانواده‌۵نفره ۳نفرواقعاسمپادومیتونستن قبول شن!!!

    1. مسخرمون کردن.هممونوبین زمینوآسمون نگه داشتن.سمپادکه‌کشوریه اماهمون نمونه‌دولتی تاالآن بایداعلام میشد.معلوم نیست دارن حق چندنفروضایع‌میکنن که سهمیه داراجانمونن خدای نکرده🧐

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا