۲۰۰ میلیون وام اشتغال به زوجین متولد دهه ۶۰

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور درباره تفاهمنامه همکاری با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: بر اساس این تفاهمنامه تسهیلات اشتغال ۲۰۰ میلیون‌تومانی قرض الحسنه چهار درصدی به زوجین روستایی متولد دهه ۶۰ پرداخت می‌شود.

به گزارش جهان صنعت نیوز، انسیه خزعلی روز دوشنبه با حضور در معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور. بازدید از نمایشگاه “ثمر”، با هدف ارتقاء و بهبود وضعیت، فرهنگی اجتماعی و اقتصادی زنان و خانواده در مناطق روستایی عشایری و محروم کشور تفاهمنامه ای امضا کرد.

سید امیرحسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در مراسم امضای این تفاهمنامه. با بیان اینکه هدف این تفاهم نامه ارتقاء و بهبود وضعیت فرهنگی اجتماعی و اقتصادی زنان و خانواده در مناطق روستایی عشایری و محروم کشور است. گفت: موضوع تفاهم‌نامه حمایت از تشکیل، تحکیم و تعالی خانواده با تاکید بر زوجین متولد دهه ۶۰ و نیز آموزش و مهارت افزایی. تقویت بنیه علمی دانش آموزان دختر و کارآفرینی و توانمندسازی اقتصادی زنان است.

ارائه تسهیلات ویژه قرض الحسنه

وی ادامه داد: ارائه تسهیلات ویژه قرض الحسنه به زوج‌های روستایی دهه شصت با هدف جلوگیری از افزایش سن ازدواج و تسهیل اجرای سیاستهای جوانی جمعیت و فرزند آوری و کمک به شناسایی جذب، آموزش و نگهداشت دانش آموزان دختر بازمانده از تحصیل و اجرای برنامه های مشترک در راستای توانمندسازی اقتصادی زنان از طریق طرحهای آموزشی و کاربردی اشتغالزای تولید محور از محورهای این تفاهمنامه است.

مدنی گفت: ارائه اطلاعات و معرفی جامعه هدف جهت ارائه خدمات و تسهیلات به مزدوجین دهه ۶۰ هماهنگی لازم به منظور همکاری و هم افزایی پیرامون موضوع تفاهم نامه در دستور کار است.

انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور نیز گفت: بر اساس تفاهم‌نامه امروز با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور تسهیلات اشتغال ۲۰۰میلیون‌تومانی قرض الحسنه ۴ درصدی به زوجین روستایی متولد دهه ۶۰ پرداخت می‌شود.

منبع: ایرنا

بانک و بیمه

شناسه : 368199
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا