هشدار سازمان تامین اجتماعی به بیمه شدگان

سازمان تأمین اجتماعی با صدور اطلاعیه ای پیرامون پیام‌هایی با موضوع درخواست اطلاعات شخصی، به بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران تحت پوشش این سازمان هشدار دارد.

به گزارش جهان صنعت نیوز، تأمین‌اجتماعی روز پنجشنبه با صدور اطلاعیه‌ای پیرامون تلاش افراد سودجو و متخلف برای سوءاستفاده از نام، عنوان یا لوگوی این سازمان هشدار داد. این سازمان اعلام کرد: هرگونه تماس یا پیامکی مبنی بر درخواست ارسال اطلاعات شخصی و مالی بیمه‌شدگان و بازنشستگان، مورد تأیید این سازمان نیست. اطلاعیه‌های رسمی سازمان علاوه بر شعبه‌های بیمه‌ای، صرفاً از طریق درگاه‌های ارتباطی رسمی این سازمان منتشر می‌شود.

سازمان تأمین‌اجتماعی پیش از این نیز اعلام کرده بود: هر نوع تماس تلفنی یا مراجعه حضوری افراد با عنوان سازمان تأمین‌اجتماعی به درب منازل و تقاضای وجه یا درخواست اطلاعات شخصی، مورد تأیید این سازمان نیست و اقدامی کلاهبردارانه است.

بیمه‌شدگان و بازنشستگان برای کسب هرگونه اطلاعات مورد نیاز، در تمام ساعات شبانه‌روز می‌توانند با مرکز ارتباطات مردمی این سازمان با شماره ۱۴۲۰ تماس برقرار کنند. مردم می توانند از مشاوره و راهنمایی کارشناسان این مرکز بهره‌مند شوند.

تأمین اجتماعی به عنوان بزرگترین سازمان بیمه‌گر اکنون بیش از ۴۶ میلیون بیمه‌شده و مستمری‌بگیر را تحت پوشش دارد.

منبع: ایرنا

اجتماعی و فرهنگی

شناسه : 368864
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا