افزایش ۱۵۳ درصد‌ی عملکرد کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در بندر چابهار

با افزایش سرمایه گذاری در زیرساخت‌های بندر شهید بهشتی چابهار و ترددد کشتی‌های با آبخور بالا در این بندر حجم عملکرد گروه کشتیرانی در بندر چابهار افزایش ۱۵۳ درصدی داشته است.

به گزارش جهان صنعت نیوز، به نقل از روابط عمومی گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران؛ با توجه به سرمایه‌گذاری مناسب انجام شده در بخش زیرساختی بندر شهید بهشتی چابهار جهت تردد کشتی‌های با آبخور بالا، گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از شهریور ماه سال ۱۴۰۱ نسبت به ایجاد خطوط کشتیرانی منظم در این بندر اقدام کرد که موجب افزایش جهشی حجم عملکردی بندر تا ۱۵۳ درصد نسبت به سال گذشته و رونق منطقه آزاد چابهار شده است.

گفتنی است، با جدیت و همت گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و باور به تحقق اقتصاد پویا و مقاومتی در این منطقه کمتر برخوردار، در پنج ماهه ابتدایی سال جاری تعداد ۱۵۱۶۶ TEU کانتینر در بندر چابهار تخلیه و بارگیری شده که جهش عملکردی چشمگیری نسبت سال‌های قبل دارد.

شایان ذکر است، حجم عملکرد کانتینری این بندر در سال ۱۴۰۰ و قبل از ورود گروه کشتیرانی به عنوان ناوگان ملی حدود ۱۴۷۸ TEU بوده است. بر این اساس، پیش‌بینی می‌شود با نرخ رشد فعلی تا پایان سال جاری بالغ بر ۴۰ هزار TEU حجم عملکردی تخلیه و بارگیری کانتینری در بندر چابهار (شهید بهشتی) محقق شود که نسبت به سال ۱۴۰۰ با رشد حدود ۲۵ برابری همراه خواهد بود که نشانه مهمی از تاثیر گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به عنوان تنها خط کشتیرانی فعال در این بندر است.

صنعت و معدن

شناسه : 375506
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا