رییس کل بانک مرکزی خبر داد؛

تمام منابع ارزی مسدودی ایران از سوی کره جنوبی آزاد شد

محمدرضا فرزین مدعی شد، تمام منابع ارزی مسدودی ایران از سوی کره جنوبی آزاد شد. درحالی که طبق اظهارات خود او فقط پول‌های تهران از حساب سئول به دوحه منتقل شده است.

به گزارش جهان صنعت نیوز، محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی در صفحه شخصی در توئیتر نوشت: به تیم دیپلماسی ارزی به دلیل موفقیت در آزادسازی منابع ارزی توقیف شده تبریک می‌گویم. بدون تردید آنچه بدست آمده فراتر از تحلیل‌های موجود است. البته که این فرآیند، ادامه خواهد داشت.

او افزود: متاسفانه نزدیک به ۷ میلیارد دلار از منابع ارزی کشور طی سال‌های پایانی دهه ۹۰ بصورت وون (واحد پول ملی کره جنوبی) به بانک‌های کره جنوبی واریز شده بود. به آن هم، هیچ سودی تعلق نمی‌گرفت. حتی در طی این سال‌ها نیز به دلیل کاهش برابری وون به دلار، نزدیک به یک میلیارد دلار آن با کاهش ارزش برابری مواجه شد.

فرزین ادامه داد: اما با پیگیری‌های فنی و دیپلماسی موفق، تمام منابع ارزی توقیف شده ایران در کره جنوبی آزاد و هزینه‌های تبدیل ارز آن از وون به یورو نیز توسط کشور ثالت پذیرفته شد.

مهاجرت به آلمان

منابع ارزی ایران در چند کشور دیگر نیز بزودی در دسترس قرار می‌گیرد

او گفت: بزودی تمامی این منابع یورویی به حساب‌های شش بانک ایرانی در قطر واریز و بصورت پرداخت بانکی جهت خرید کالاهای غیرتحریمی استفاده می‌شود. مابقی این منابع هم در صورت سپرده، مشمول دریافت سود بانکی خواهد شد.

فرزین افزود: منابع ارزی ایران در چند کشور دیگر نیز بزودی در دسترس قرار می‌گیرد. اخبار و آثار آن در بازار و مبادلات تجاری مشاهد خواهد شد.

منبع: اکو ایران

بانک و بیمهسیاسی

شناسه : 375854
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا