محمدرضا پاکباز مطرح کرد؛

طرح توسعه‌ای سیمیدکو برای تولید ۵ میلیون تن کنسانتره و گندله

عضو هیات مدیره شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد ضمن با بیان اینکه سیمیدکو طرح توسعه‌ای افزایش تولید کنسانتره و گندله به 5 میلیون تن با جدیت دنبال خواهد کرد بر اهمیت تشکیل کنسرسیومی متشکل از سرمایه‌گذاران برای استخراج سنگ تاکید کرد.

به گزارش جهان صنعت نیوز، به نقل از روابط عمومی سیمیدکو، جلسه هم‌اندیشی سرمایه گذاران پهنه صنعتی و معدنی سنگان با حضور محمدرضا موثقی نیا، معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو در مجتمع سنگ آهن سنگان برگزار شد.

در این نشست محمدرضا پاکباز، عضو هیات مدیره شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد با بیان اینکه سیمیدکو به عنوان یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاران این پهنه صنعتی و معدنی همچنان مشتاق به سرمایه‌گذاری بیشتر و جدی‌تر در این منطقه است، گفت: طرح توسعه خود را با هدف افزایش تولید دو محصول کنسانتره و گندله از ۲.۵ به ۵ میلیون تن با جدیت دنبال خواهیم کرد.

پاکباز راه برون رفت از مشکلات فعلی سرمایه‌گذاران در منطقه معدنی سنگان را تشکیل کنسرسیومی متشکل از سرمایه‌گذاران برای استخراج سنگ دانست و افزود: عمده مشکلات سرمایه‌گذاران در این منطقه به تامین و استخراج سنگ مرتبط است و سیمیدکو با حمایت فولاد خوزستان و همراهی سایر سرمایه‌گذاران آمادگی کامل برای حضور و نقش آفرینی در این کنسرسیوم را دارد.

عضو هیات مدیره سیمیدکو، راهبری و نظارت ایمیدرو بر این کنسرسیوم برای توسعه متوازن سرمایه‌گذاری و تقویت فعالیت‌های اقتصادی شرق کشور را نیز ضروری دانست و بر اهمیت نقش ایمیدرو در این زمینه تاکید کرد.

وی همچنین اظهار داشت: شرکت فولاد خوزستان به عنوان یک بنگاه اقتصادی بزرگ و کلیدی در کشور به عنوان سهامدار عمده سیمیدکو نیز با نگاه توسعه متوازن منطقه‌ای و تقویت زیرساخت‌های موجود در شرق کشور نقش ویژه‌ای درپیشرفت طرح‌های توسعه این شرکت داشته است.

اقدامات کم‌نظیر سیمیدکو در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی و محیط زیست

محمدرضا پاکباز اقدامات سیمیدکو در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی و محیط زیست را کم نظیر دانست و افزود: این شرکت در کوتاه‌ترین زمان ممکن و چندماه جلوتر از برنامه پیش‌بینی شده توانست در سال ۱۴۰۰ از بزرگترین پروژه زیست‌محیطی این منطقه یعنی طرح فیلتراسیون و آبگیری از باطله با ظرفیت بازچرخانی بیش از دو میلیون مترمعکب آب در سال بهره برداری نماید و بلافاصله عملیات اجرایی دومین طرح زیست محیطی در شهر خواف را با هدف تامین آب مصرفی کارخانجات آغاز کند.

پاک باز سرعت پیشرفت پروژه شبکه جمع آوری و تصفیه خانه فاضلاب خواف را قابل قبول دانست و افزود: همزمان با بهره برداری از این طرح عظیم زیست محیطی و با فائق آمدن بر مشکلات تامین آب و با توجه به نگاه منبع محور این شرکت در حوزه آب و انرژی، سیمیدکو آمادگی مشارکت و راهبری سایر پروژه های موجود در منطقه را با حمایت گروه تخصصی فولاد خوزستان دارد.

عضو هیات مدیره شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد با ارائه گزارش مبسوطی از فعالیت‌های سیمیدکو در پهنه صنعتی و معدنی سنگان و شهرستان خواف و تقدیر از تلاش‌های مدیرعامل این شرکت اظهار داشت: کارنامه سیمیدکو در تمام جنبه‌ها در منطقه سنگان و شهرستان خواف روشن و درخشان است و تعامل و همراهی دو جانبه این مجموعه با مجتمع سنگ آهن سنگان نیازمند حمایت و همراهی همه جانبه ایمیدور در تقویت  طرح های توسعه و تولید است.

محمد رضا موثقی نیا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در ادامه با اشاره به راهگشا بودن پیشنهادات و راهکارهای مطرح شده سیمیدکو، اقدامات این شرکت در حوزه مسئولیت های اجتماعی، توجه به محیط زیست و آب و انرژی را قابل تقدیر دانست.

صنعت و معدن

شناسه : 376126
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا