با تصویب مجلس؛

وزارت اقتصاد مکلف به تهیه برنامه تأمین مالی رشد اقتصادی شد

با تصویب مجلس شورای اسلامی وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف شد تا در اجرای قانون برنامه هفتم توسعه تا پایان هر سال، برنامه تأمین مالی رشد اقتصادی هدف در سال بعد را تهیه کرده و به تصویب هیأت وزیران برساند.

به گزارش جهان صنعت نیوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه نوبت عصر امروز دوشنبه مجلس. در جریان رسیدگی به جزئیات گزارش کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه جمهوری اسلامی ایران. بند الف ماده ۳ این لایحه را به شرح زیر به تصویب رساندند.

ماده ۳- در راستای تقویت تأمین منابع مالی تولید، اقدامات زیر انجام می‌شود.

اجلاس جهانی کیش

الف- وزارت امور اقتصادی و دارایی مکلف است. با همکاری سازمان، بانک مرکزی و سایر دستگاه‌های اجرایی تا پایان هر سال. برنامه تأمین مالی رشد اقتصادی هدف در سال بعد، از جمله میزان منابع مالی مورد نیاز و نحوه تأمین آن از بازار سرمایه، منابع بانکی، سرمایه‌گذاری و تأمین مالی خارجی، بیمه، مولدسازی و فروش اموال و دارایی‌ها، منابع صندوق توسعه ملی و سایر منابع را تهیه نموده. به تصویب هیأت وزیران برساند. گزارش آن را هر سه ماه یک‌بار به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

مسئولیت تنظیم برنامه کارآمد و تحقق کامل منابع موضوع این بند بر عهده وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌باشد. کلیه وظایفی که به موجب آیین‌نامه اجرائی این بند بر عهده سایر دستگاه‌های اجرایی گذاشته می‌شود. بر عهده عالی‌ترین مقام دستگاه اجرایی می‌باشد.

منبع: ایسنا

سیاسی
شناسه : 377524
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا