همسان سازی حقوق بازنشستگان از برنامه هفتم حذف شد؟

نماینده مهریز در مجلس خبر داد: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان که در برنامه ششم وجود داشت در برنامه هفتم حذف شد

به گزارش جهان صنعت نیوز، محمدرضا صباغیان بافقی در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۳ مهرماه) مجلس شورای اسلامی. در تذکر آئین نامه ای با استناد به ماده ۱۸۰ آئین نامه داخلی مجلس عنوان کرد. طبق این ماده قانون برنامه هفتم باید دو سال قبل به مجلس ارائه می شد. این نشان می دهد دولت و حتی مجلس اعتقاد چندانی به قانون برنامه ندارند. به همین دلیل شاهدیم که قانون برنامه با اجرای ۹ درصدی یا بعضا تا ۲۵ درصد همراه است.

نماینده مهریز و بافق و بهاباد و خاتم و ابرکوه در مجلس افزود. همه انتظار داشتیم دولت عدالت محور آقای رئیسی برنامه‌ای را ارائه کند که عدالت از آن تراوش کند. اما همسان‌سازی حقوق بازنشستگان که در برنامه ششم وجود داشت. در برنامه هفتم حذف شد.

اجلاس جهانی کیش

وی یادآورشد: انتظار جامعه، شعار دولت و همچنین مبانی اسلامی و وضعیت بازنشستگان را در نظر بگیرید. چرا این موضوع در برنامه هفتم دیده نشده است. یا موضوع تجمیع و شفاف سازی حقوق دریافتی مسئولین و مقامات که در برنامه هفتم نیامده است. به همین دلیل معاون یک مجموعه بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان اضافه کاری در یک سال دریافت می کند.

حتی تشکل های صنفی و مردمی نیز در برنامه دیده نشده

صباغیان تصریح کرد: حداقل انتظار ما این بود که اگر این قوانین اجرا نمی شود. در برنامه هفتم وجود داشته باشد. دولت دائما دم از مردمی سازی اقتصاد و کشور می زند. اما مدیریت واحد شهری که الفبای مردمی سازی است. هم در برنامه هفتم دیده نشده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور تصریح کرد. این موارد نشان می دهد. برنامه، برنامه کاملی نیست. حتی تشکل های صنفی و مردمی نیز در برنامه دیده نشده است. لذا انتظار داریم لایحه به دولت بازگردد. با ۹ هزار پیشنهادی که ثبت شده در تدوین برنامه تجدیدنظر کند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر، عنوان کرد. باید این نکته را بگویم که در صورت رأی منفی مجلس به کلیات، لایحه به کمیسیون بازمی گردد نه دولت. ضمن اینکه برخی موارد مطرح شده در کمیسیون مورد توجه قرار گرفت.

منبع: ایلنا

اقتصاد کلان
شناسه : 377532
لینک کوتاه :

۳ دیدگاه

  1. دولت ریسی در این مدت با عث نارضایتی مردم فقیر و بدبخت شده است مردم فقیر نان خشک هم گیرشان نمیاید دولت مردمی اگر حامی مردمی ملت در این دولت شما سخترین زندگی را دارند تجربه میکنند از طرفی هم بازنشستگان تورم ۷۰درصدی افزایش ۲۰درصدی دولت سیزدهم مخالف عدالت اجتماعی هستند دوست دارند مردم در عذاب باشند در این دوسال روشن کرد برای مردم در این ۴۴ سال هر دولتی امد سر کار ملت درود به دولت های بعدی می فرستند بخدا نفرین و ناسزا به دولت وحکومت میکنند برای عدالت اقایان به اسم اسلام در ذهن مردم میباشد

    1. بنده مدت شش سال بازنشسته شده ام باتوجه باتورم بالا واین حقوق ناچیز نمیتوانم جلو زن وبچه های سرمو بالا بگیرم سی سال ازجوانیم رادربیارستان درخدمت مردم بوده ام حالا که میخوام برای خودم وخانواده ام باشم بارنج ومشقت زندگی میکنم.وعده های سرخرمن هم برایمان پول نمیشه.

  2. چرا به بازنشستگان دروغ میگید اگه کاری انجام نمیدین لااقل بارسانه کردن الکی لوازم بازار و گران نکنید بگذاریدمردم زندگیشونو بکنند.مردم گناهند بهشون رحم کنید. همین مردمند.که همیشه سرصندوقهای رای حاضرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا