اقدامات متا برای حذف محتواهای حمایت از مبارزان فلسطینی

شرکت آمریکایی متا اعلام کرد اقداماتی را در پیش گرفته که شامل حذف تمجید و حمایت اساسی از گروه حماس در پلتفرم‌های شبکه اجتماعی‌اش است.

به گزارش جهان صنعت نیوز، متا (META.O) روز گذشته اعلام کرد که اقداماتی از جمله حذف تمجید و حمایت اساسی از حماس از پلتفرم‌های خود را پس از توبیخ اتحادیه اروپا از شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی به دلیل عدم انجام کافی برای مقابله با اطلاعات نادرست انجام می‌دهد.

از زمانی که گروه حماس در ۷ اکتبر به اسرائیل حمله کرد، ادعاهای گمراه کننده و تصاویر اصلاح شده در فیس بوک و سایر رسانه های اجتماعی منتشر شد.

در سه روز پس از حمله، متا گفت که بیش از ۷۹۵۰۰۰ محتوای عبری یا عربی را حذف کرده یا به عنوان مزاحم علامت گذاری کرده است.

گسترش سیاست مقابله با خشونت 

متا همچنین به طور موقت سیاست مقابله با خشونت و تحریک خود را گسترش می دهد و محتوایی را که به وضوح گروگان های گروگان گرفته شده توسط حماس را شناسایی می کند، حذف می کند، حتی اگر این کار برای محکوم کردن یا افزایش آگاهی از وضعیت آنها انجام شود.

محتوای حاوی تصاویر تار از قربانیان همچنان مجاز است، اما این شرکت در صورت عدم اطمینان یا ناتوانی در ارزیابی واضح، ایمنی و حریم خصوصی قربانیان آدم ربایی را در اولویت قرار می دهد.

پس از این حمله، حماس تعداد زیادی از گروگان های اسرائیلی و خارجی را به غزه در محاصره فلسطینی ها برده است.

متا گفت که از تهدیدات حماس برای پخش فیلم گروگان‌ها آگاه است و به سرعت هر گونه محتوایی را حذف کرده و از اشتراک‌گذاری مجدد کپی‌ها جلوگیری خواهد کرد.

همچنین در حال کاهش آستانه ای است که فناوری آن برای جلوگیری از توصیه محتوایی که به طور بالقوه قوانین را در سراسر پلتفرم های فیس بوک، اینستاگرام و Threads خود نقض می کند، کاهش می دهد.

ممنوعیت گروه حماس در پلتفرم‌های متا

گروه حماس در پلتفرم‌های متا، ممنوع شده اما این شرکت همچنان گفتمان سیاسی و اجتماعی مانند گزارش خبری، مسائل مربوط به حقوق بشر و بحث‌های دانشگاهی، بی‌طرفانه و انتقادی را اجازه نشر می‌دهد.

کمیسیون اروپا پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی را برای حذف محتوای غیرقانونی و مضر برای پیروی از قانون خدمات دیجیتال (DSA) تحت فشار قرار داده است، که نقض آن می‌تواند منجر به جریمه‌های سنگین شود.

پاسخ متا با پاسخ X، که قبلاً به نام توییتر شناخته می شد، در تضاد است، که از کمیسیون خواسته است اطلاعات بیشتری در مورد تخلفات در سایت خود ارائه دهد. کمیسیون تحقیقاتی را در مورد X آغاز کرده است./تسنیم

دانش و فناوریسیاسی
شناسه : 381595
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا