علی یونسی: روحانی تا آخر پای حقوق شهروندی می‌ایستد

جهان صنعت نیوز| علی یونسی، اعتماد به اقلیت ها و اقوام ایرانی را پیام دولت تدبیر و امید دانست و بیان کرد: سیاست دولت این است که هیچ قومی از فرصت های برابر قانونی محروم نشود و فرصت دستیابی به منابع برای همه یکسان باشد.

وی با بیان اینکه داشتن نگاه مذهبی و قومیتی باعث ایجاد تبعیض در جامعه می شود، بیان کرد: این نوع نگاه تبعیض آمیز در جامعه باعث ظلم به نظام، انقلاب و رهبری شده و بزرگترین مانع توسعه در کشور محسوب می شود.

یونسی ترجیح دادن یک قوم بر قوم دیگری یا مذهبی بر مذهب دیگر را موجب وارد شدن لطمه به نظام اسلامی عنوان کرد و افزود: مسوولان ما باید ملی فکر کرده و استانی و منطقه ای عمل کنند تا قادر باشند به یک اندازه در آبادانی کشور سهیم شوند.

مشاور رییس جمهوری با بیان اینکه دولت با دیدگاه تبعیض آمیز مبارزه می کند، گفت: اگر با نگاه کلان و ملی و از منظر ایران دوستی برای حل مشکلات مردم تلاش شود، نتیجه بهتر خواهد بود.

مشاور رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی همچنین گفت: نگاه وحدت بخش به جهان اسلام و اقوام در قانون اساسی، کلام امام راحل (ره) و سخنان مقام معظم رهبری همواره مورد تاکید قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: دولت به شدت بر حفظ امنیت و وحدت ملی در کنار دفاع از مطالبه های قانونی و شرعی و احقاق حق اقوام در چهارچوب قانون تاکید دارد.

وی به تفرقه افکنی دشمنان نظام به خصوص عربستان و اسراییل اشاره کرد و گفت: این دولت ها برای ایجاد تعارض های مذهبی در منطقه پول های هنگفتی هزینه می کنند.

وزیر اطلاعات دولت اصلاحات به مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم های یکجانبه آمریکا نیز اشاره کرد و گفت: بسیاری از این مشکلات در سایه مشارکت مردم و دولت حل می شود.

حجت الاسلام یونسی افزود: بنده به عنوان یک شخص امنیتی به همه قول می دهم که در این شرایط هیچ مشکلی مردم و نظام ما را تهدید نمی کند و مشکلات را همانند هشت سال دفاع مقدس مدیریت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه دولت به پشتوانه حمایت مردم این پیچ را با اقتدار رد می کند، افزود: هم اکنون ایران اسلامی از حمایت های بین المللی خوبی در سطح جهانی برخوردار است.

یونسی همچنین به برخی از کمبودهای آذربایجان غربی نیز اشاره کرد و گفت: برای جبران عقب ماندگی های منطقه باید امتیازهای خاصی پرداخت شود و اولویت دولت نیز بر این اصل استوار است که برای رفع مشکلات مردم این استان تلاش مضاعف داشته باشد.

وی با بیان اینکه حقوق شهروندی از مهمترین شعارهای دکتر روحانی است، گفت: حقوق شهروندی از دیدگاه رییس جمهوری یک مطالبه ملی است و تا آخر پای آن خواهد ایستاد.

یونسی اظهار داشت: منشور حقوق شهروندی بر همین اساس تدوین شد تا کارگزاران در استخدام، اشتغال و امتیازاتی که داده می شود، هیچ قوم، حزب، شهر یا مذهبی را بر دیگری ترجیح ندهند.

وی با بیان اینکه در این زمینه کار دولت دشوار است و موانع اجتماعی و فرهنگی در این زمینه وجود دارد، بیان کرد: اجرای مفاد حقوق شهروندی به طور کامل قانونمند نشده است.

وی گفت: اشتغال بانوان به حدی نیست که مورد قبول دولت باشد و در عمل هم اجرا نمی شود و در حوزه اقوام هم موانعی وجود دارد که دولت با سختی با آن مقابله می کند.

وی اضافه کرد: خدمت به مردم از افتخارات دولت بوده و دولت همواره در راستای برنامه ها و وعده های خود حرکت می کند.

مشاور رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی روز گذشته میهمان مردم بوکان بود و در قالب سفر رییس جمهوری به آذربایجان غربی به این استان سفر کرده است.

رییس جمهوری به همراه جمعی از معاونان و وزرای دولت تدبیر و امید، تا ساعتی دیگر به آذربایجان غربی سفر می‌کند.

 

پیشنهاد ویژهسیاسی
شناسه : 3826
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا