عناصر متخلف در پرونده دانشگاه آزاد دستگیر شدند

جهان صنعت نیوز| حبیب الله دهمرده با اشاره برگزاری نشست امروز (دوشنبه ۲۸ آبان‌) کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص بررسی مشکل  ثبت‌نام ذخیره‌های دانشگاه آزاد، اظهار کرد: برای حل مشکل پذیرفته شدگان دانشگاه  آزاد کمیته ۵ جلسه تخصصی با مسئولان ذی ربط برگرار کرد و امروز نیز جلسه‎ای با حضور رئیس دانشگاه آزاد و معاونین وی، معاونین وزیر علوم، وزیر بهداشت و رئیس سازمان سنجش و آموزش  کشور و مرکز پژوهش‌های مجلس برگزار و کمیته به جمع بندی رسید.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی افزود: بر این اساس، مشکل ۹۰ درصد دانشجویان پذیرفته شده رشته‎های پزشکی دانشگاه آزاد که کارت دانشجویی برای آن‌ها صادر شده است، حل شده و فقط برای ۱۰ درصد از دانشجویان هنوز راهکاری پیش بینی نشده است.

دهمرده افزود: دسته نخست پذیرفته شدگانی هستند که به هر علت نمی‌توانند در دانشگاه تحصیل کنند لذا دانشگاه آزاد مکلف به پرداخت خسارت به -افرادی که ثبت نام آنها لغو شده است- شد.

دهمرده اضافه کرد: دسته دوم  دانشجویانی بودند که در دانشگاه دولتی قبول شدند ولی به علت قبولی در دانشگاه آزاد، از تحصیل در دانشگاه دولتی انصراف دادند که مقرر شد این دانشجویان با مساعدت وزارت علوم و وزارت بهداشت به دانشگاه دولتی مبدأ خود بازگردند و این حق برای این افرادی که از این طریق لطمه دیدند، محفوظ است.

وی یادآور شد: بخشی دیگری از پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد نیز در صورت عدم پذیرش مشکل سربازی خواهند داشت که قرار شد مشکل سربازی این افراد نیز حل و فصل شود.

این نماینده مردم در مجلس تصریح کرد: از سوی دیگر تخلفاتی نیز در پذیرش چند برابری ظرفیت دانشگاه آزاد در رشته‎ها پزشکی صورت گرفته که دستگاه‎های نظارتی و امنیتی از جمله وزارت اطلاعات و سازمان باززرسی به این تخلفات ورود کرده‌اند که در این خصوص نیز برخی از متخلفان دستگیر و بازدداشت شده‌اند.

رئیس کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: کمیته و کمیسیون آموزش و تحقیقات همچنان پیگیر حل و فصل مشکل ۱۰ درصد باقیمانده پذیرفته شده در دانشگاه آزاد هستند و مشکل این پذیرفته شدگان از طریق کمیسیون همچنان پیگیری خواهد شد.

پیشنهاد ویژهسیاسی
شناسه : 3838
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا