سامانسراها با ۵ هزار نفر ظرفیت آماده حضور کارتن‌خواب‌هاست

جهان صنعت نیوز| عیسی فرهادی درباره ساماندهی کارتن‌خواب‌ها و معتادان متجاهر در سطح شهر تهران با شروع فصل سرما، گفت: در حال حاضر سامان سراها آمادگی کامل را برای حضور کارتن‌خواب‌ها دارند و ظرفیتی نزدیک به ۵۰۰۰ هزار نفر در این سامان‌سراها ایجاد شده‌است. همچنین گشت‌های شهرداری در طول فصل سرما در سطح شهر حضور دارند و کارتن‌خواب‌ها و بی‌خوانمان‌ها را به مددسراها و گرمخانه‌ها منتقل می‌کنند.

فرماندار تهران خاطرنشان کرد: همچنین اتوبوس‌هایی در سطح شهر تهران حضور دارند که امکانات لازم از جمله گرمایش در آنها تعبیه شده و در صورتی که افراد بی‌خانمان و کارتن‌خواب در سطح شهر حضور داشته باشند، شب‌ها برای اسکان به این اتوبوس‌ها منتقل شده و اسکان داده می‌شوند.

فرهادی در واکنش به اینکه گفته می‌شود حدود هزار و ۵۰۰ زن کارتن‌خواب و معتاد در سطح شهر تهران حضور دارند، تصریح کرد: این آمار صحت ندارد، اما با همکاری بهزیستی برای این زنان نیز اسکان فراهم کرده‌ایم.

وی همچنین در خصوص عدم پذیرش معتادان متجاهر در بیمارستان‌ها برای درمان، گفت: اگر در این خصوص موردی به ما اعلام شود، قطعا پیگیری خواهیم کرد.

فرماندار تهران همچنین با اشاره به مکاتبات انجام شده با دیگر دستگاه‌ها در خصوص ساماندهی خانواده بیماران شهرستانی، گفت: با بیمارستان‌ها نیز مکاتباتی برای ساماندهی خانواده بیمارانی که برای درمان به تهران مراجعه می‌کنند، شده و قرار است خانواده این بیماران در نمازخانه‌های ۱۸۳ بیمارستانی که در تهران وجود دارد، اسکان داده شوند.

پیشنهاد ویژه

شناسه : 3846
لینک کوتاه :
دکمه بازگشت به بالا