چین از سریع‌ترین اینترنت جهان رونمایی کرد

چین مدعی شد شبکه اینترنت ۳۰۰۰ کیلومتری ساخت شرکت هواوی تکنولوژی و چاینا موبایل که پکن را به جنوب چین وصل می‌کند، سریع‌ترین اینترنت جهان با سرعت ۱.۲ ترابیت بر ثانیه است.

به گزارش جهان صنعت نیوز، دانشگاه تسینگهوا در بیانیه‌ای اعلام کرد این دو شرکت با همکاری دانشگاه تسینگهوا و شرکت تحقیقاتی Cernet.com، اولین شبکه اینترنتی جهان را ساختند که پهنای باند پایدار و قابل اطمینان با سرعت ۱.۲ ترابیت در ثانیه دارد و چندین برابر سریع‌تر از سرعت‌های معمولی اینترنت در سراسر جهان است. آزمایش‌ها از ۳۱ ژوئیه آغاز شد و از آن زمان، آزمایش‌های مختلفی را برای تائید این دستاورد فناوری، انجام شده است.


دانشگاه تسینگهوا این پروژه را به ‌عنوان اولین فناوری‌ کاملا بومی ساخت داخل توصیف کرده و در بیانیه‌اش، به نقش برجسته هواوی اشاره کرده است. این شرکت فناوری چینی در ماه اوت، با عرضه یک تلفن هوشمند فایو جی که مجهز به یک پردازنده پیشرفته ساخت چین بود، همه را غافلگیر کرد و مورد تحسین رسانه‌های دولتی و شبکه‌های اجتماعی این کشور قرار گرفت. این دستاورد همچنین این بحث‌ها را در واشنگتن برانگیخت که آیا دولت بایدن در تلاش برای مهار پیشرفت‌های فناوری چین، اقدام کافی کرده است.

خبرگزاری شینهوا در گزارشی اعلام کرد این شبکه بر اساس فناوری متعلق به چین، اداره می‌شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، نوکیا که رقیب جهانی هواوی است، در فوریه اعلام کرد در یک شبکه فیبر نوری در اروپا، به سرعت ۱.۲ ترابایت در ثانیه در فاصله  حدود ۱۱۸ کیلومتری، دست پیدا کرده است.

ایسنا

دانش و فناوری
شناسه : 388526
لینک کوتاه :

۲ دیدگاه

  1. به نظرم باید با چین بیشتر ارتباطات در زمینه زیر ساخت داشته باشیم ارزشش رو داره. میتونم بگم چین الان آمریکای ۵۰ سال پیش تبدیل خواهد شد. همینطور در آینده هند.

  2. سلام. تا سال آینده خیلی از بازنشسته ها از شدت سوتغذیه یا در بستر بیماری یا مرگ خواهند بود .
    آقایان مسئول محترم یکماه خودتان با حقوق بازنشستگان زندگی کنید تا بفهمید حال و روز خوبی ندارند .
    با این روند تصمیم گیری شماها زنده بودن را برایشان دشوار کرده آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا