دانش‌آموزان تهرانی سه شنبه بدون کیف به مدرسه می‌روند

بنا بر اعلام معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، دانش آموزان مدارس ابتدایی شهر تهران روز سه شنبه ( ۳۰ آبان ماه) بدون کیف به مدرسه می‌رود.

به گزارش جهان صنعت نیوز، معصومه معصومیان معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران ضمن اعلام این خبر، اظهار کرد. ارتقای توانمندی فکری و شناختی، خودآگاهی در خصوص نیازهای بدنی، تقویت قوه تخیل. توسعه فرهنگ کار گروهی و رشد اجتماعی و تسهیل جامعه پذیری کودکان و نوجوانان در بازی های گروهی. رشد عواطف واحساسات، کسب مهارت ابراز هیجان، ایجاد فرصت تعدیل انرژی روانی و جسمانی از کارکردهای این برنامه است.

بنا بر اعلام روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، در روز بدون کیف، آموزش تعطیل نمی شود. با توجه به ساحت‌های تربیتی، فضای بیشتری برای بازی و یادگیری، پرداختن به مهارت‌های مختلف، خلق تجارب جدید و… برای دانش آموزان فراهم‌ می‌شود.

منبع: ایسنا

اجتماعی و فرهنگی
شناسه : 389419
لینک کوتاه :

۳ دیدگاه

  1. با درود.یک نکته قابل توجه اینکه ، نوع برنامه درسی روزانه و تعدد کتب و دفترها و متعلقات دیگردر مدارس مخصوصا ابتدایی بگونه‌ای است که عامل حجم و وزن خیلی زیاده کیف های دانش آموزان میشودشخصا از نزدیک در فرزند خودم مشاهده می کنم بگونه‌ای که گاها حتی وزنش برای بزرگسالان نیز زیاده.ضمن آسیب جدی دیدن بچه ها قطعا در ستون فقرات و عضلات کتف و شانه و گردن ، کاهش انگیزه و علاقه و هیجان بچه ها در کیف دست گرفتن و مدرسه رفتن و ثبت خاطرات بچگی قطعا در تنزل سطح یادگیری و تمرکز و سواد شأن هم موثره..والا دوران ما ، نهایت یک دفتر و یک قلم یا خودکار و یک کتاب که همه در داخل یقه و لباسمون جا میشد غالبا خبری هم از کیف و تشکیلات آلانی اصلا نبود.. من که از اول ابتدایی تا آخر دوران تحصیلات دانشگاهی یک روزم کیف نداشتم ..روزی بیست کیلومتری هم از اول ابتدایی تا آخر دبیرستان باید پیاده مسافت خانه و مدرسه را طی میکردم..نیازی به این همه وسایل و لوازم جانبی و وو هر روز با وزن زیاد برای بچه ها نیست اثر خوبی ندارد.والسلام.

  2. سلام لطفا به این وزیر آموزش و پرورش بگوئید امروز دانش آموزان بدون کیف و کتاب وارد مدرسه شدند پفک و چیپس …خوردند و ریختند همه رفتند و محیط کثیف کردند متاسفانه آموزش و پرورش به دانش آموزان فقط خوردن و ریختن آموزش می دهند و جمع کردن به پای بابای مدرسه که با کمبود نیرو فشار به بابای مدرسه دستمزد هفت میلیون و نهصد فشار آوردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا