سیل و آبگرفتگی در ۷ استان و امدادرسانی هلال احمر

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به پوشش امدادی در سیل و آبگرفتگی استان ایلام، از امدادرسانی امدادگران و نجاتگران هلال‌احمر در ۷ استان جنوبی و جنوب غرب کشور، خبر داد.

به گزارش جهان صنعت نیوز، بابک محمودی روز دوشنبه با اشاره به انجام عملیات سیل و آب‌گرفتگی از ۲۸ تا ۲۹ آبان، گفت. امدادگران جمعیت هلال‌احمر در قالب ۱۰ تیم عملیاتی، سیل و آبگرفتگی در استان‌های ایلام، چهارمحال و بختیاری، لرستان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و فارس را امدادرسانی کردند.

وی ادامه داد: طی ۲۴ ساعته گذشته به ۶۳ نفر امدادرسانی شد. تیم های تخصصی سیلاب با استفاده از ١١ دستگاه پمپ و لجنکش، آب ۱۸ باب منزل مسکونی را تخلیه کردند.

اجلاس جهانی کیش

محمودی با اشاره به سیل و آبگرفتگی در استان ایلام، بیان کرد. در پی وقوع سیل آبگرفتگی به دنبال بارندگی شدید در در شهرستان‌های ایلام و ایوان استان ایلام بین ساعات ۶ تا ۱۱:۱۵ صبح امروز، ١٠ تیم عملیاتی تخصصی سیلاب به مناطق حادثه خیز اعزام شدند. گل و لای و آب ٨ باب منزل مسکونی تخلیه شد و ۳۵ نفر در این حادثه امدادرسانی شدند. تمامی‌شهرستان‌های استان ایلام به حالت آماده باش کامل درآمدند.

رئیس سازمان امداد ونجات افزود: در پی اعلام هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی در استان چهارمحال و بختیاری و بارندگی شدید. در شهرستان کوهرنگ و برخی از نقاط استان، نیروهای عملیاتی و امدادی در این استان نیز در حالت آماده باش کامل هستند.

آبگرفتگی چند باب منزل مسکونی در شهرستان پل دختر

محمودی با اشاره به اعلام آبگرفتگی چند باب منزل مسکونی در شهرستان پل دختر استان لرستان و اعلام آماده باش کامل تیم های عملیاتی در این استان گفت. به محض دریافت گزارش، تیم های تخصصی سیلاب به به منظور تخلیه گل و لای و آب منازل مسکونی به مناطق حاده دیده اعزام شدند.

وی تصریح کرد: بارندگی در سطح استان خوزستان موجب، آبگرفتگی معابر در سطح شهرستان اهواز شد. ٣ تیم عملیاتی به منظور پشتیبانی از عوامل شهرداری به مناطق حادثه دیده اعزام شدند. تیم های عملیاتی استان نیز به حالت آماده باش کامل درآمدند.

محمودی در پایان گفت: در پی آغاز بارش پراکنده در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و فارس و اعلام هشدار هواشناسی در روزهای آینده برای استان فارس. تیم های عملیاتی در این سه استان به حالت آماده باش کامل قرار دارند.

رئیس سازمان امداد و نجات ادامه داد: امروز دوشنبه ۲۹ آبان ماه فقط ٧ استان (ایلام، بوشهر، فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و کرمانشاه). از سیل و آبگرفتگی متاثر شده اند که امدادرسانی در ۵ استان (ایلام،بوشهر،خوزستان،کهگیلویه و بویراحمد و لرستان) ادامه دارد.

به ۱۶ منطقه امدادرسانی شده است

وی در ادامه افزود: تا ساعت ۱۵ امروز در این ۵ استان ١۴ شهرستان از سیل و آبگرفتگی متاثر شده اند. به ۱۶ منطقه شامل (١٣شهر، ٢روستا و ١ منطقه عشایری) امدادرسانی شده است.

وی افزود: طی امروز به ۱۶۶ نفر امدادرسانی شده است. ۳۰ نفر اسکان اضطراری یافتند، آب و گل و لای از ۲۴ منزل مسکونی تخلیه شد.

محمودی گفت: ٣٣ تیم عملیاتی شامل ١١۵ نفر ۶ دستگاه چادر،١۶٣ تخته پتو، ۵٩ تخته موکت، ١٢٠ کیلوگرم نایلون بین متاثرین از سیل و آبگرفتگی توزیع شد.

منبع: ایرنا

اجتماعی و فرهنگی
شناسه : 389620
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا