قصه پر غصه آلودگی هوای تهران

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: آلودگی هوا به یک قصه پرغصه‌ای تبدیل شده که همه رفع تکلیفی با آن برخورد می‌کنند.

به گزارش جهان صنعت نیوز، علی اصغر قائمی با اشاره به ارسال نامه‌ای با امضای ۲۱ عضو شورا به سران قوا در خصوص آلودگی هوای تهران. در دی ماه سال گذشته و در پاسخ به این پرسش که «پاسخی به نامه ارسالی داده شد یا خیر؟». اظهار کرد: بنده که هیچ پاسخی ندیدم.

وی با تأکید بر اینکه آلودگی هوا به یک قصه پر غصه‌ای تبدیل شده. همه رفع تکلیفی با آن برخورد می‌کنند، یادآور شد. اگر اتفاقی افتاده بود ما با چنین وضعیتی در پایتخت روبه‌رو نبودیم.

اجلاس جهانی کیش

قائمی همچنین تصریح کرد: آلودگی هوا راهکار دارد. کمااینکه شهرهای بزرگ دنیا راهکارها را یافتند و مشکل آلودگی هوا را برطرف کردند. لذا مسئله اصلی در این خصوص، عزم ملی است.

وی با بیان اینکه پس از ورود و همه‌گیری کرونا در کشور عزم ملی شکل گرفت، خاطرنشان کرد. تصمیمات با دقت نظر در این خصوص اتخاذ، اعمال و نظارت می‌شد. پس از مدتی، به دنبال اقدامات انجام شده و مدیریت تمام شئون، کرونا به پایان رسید. اگر با آلودگی هوا نیز به این شکل برخورد شود، مشکلات حل خواهد شد.

ارسال نامه هیچ نتیجه ای ندارد

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت. اینکه مدام جلسه برگزار کنیم و دستگاه‌ها به یکدیگر نامه ارسال کنند، هیچ نتیجه‌ای ندارد. راهکارهای اصولی رفع آلودگی هوا، اصلاح وضعیت خودروها و سوخت است.  پر هزینه، زمان‌بر، سخت، سنگین و نیازمند اراده قوی و مدیریت منسجم است.

وی با بیان اینکه مدیریت شهری بخشی از اقدامات را انجام داده است، اظهار کرد. در سفر تیم مدیریت شهری به چین تفاهم‌نامه‌هایی برای خرید اتوبوس‌ها و تاکسی‌های برقی صورت گرفت. اما در تهرانی که صحبت از چند میلیون خودرو در میان است. هزار اتوبوس برقی و ۱۰ هزار تاکسی سهم ناچیزی را به خود اختصاص می‌دهد. لذا اگر از چهار میلیون خودرو، سه میلیون دستگاه برقی شود. می‌توان به رفع مشکل آلودگی هوا امیدوار بود.

منبع: ایسنا

محیط زیست
شناسه : 389635
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا