بدهی بانکی تامین اجتماعی تسویه شد

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: در اوایل دولت مردمی این صندوق ۱۰۶ هزار میلیارد تومان به سیستم بانکی بدهکار بود ولی امروز همه این مبلغ تسویه شده است.

به گزارش جهان صنعت نیوز، میرهاشم موسوی در اختتامیه مسابقات نهایی المپیاد ورزشی بازنشستگان در گروه بانوان افزود. مبلغ ۱۰۶ هزار میلیارد تومان بدهی که از سال ۱۳۹۳ تا ۱۴۰۰ برای پرداخت حقوق ایجاد شده بود. هزینه مالی سالانه آن برای صندوق به حدود ۲۳ تا ۲۴ هزار میلیارد تومان بالغ می‌شد. با همراهی و حمایت رئیس جمهوری و همکاری بین‌بخشی همه قوا کاملا تسویه شده است.

وی ادامه داد: در اوایل شروع به کار این دولت در تأمین‌اجتماعی هر ماه ۲۶ تا ۲۷ هزار میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌شد. هر ماه برای پرداخت حقوق، ۵تا ۶ هزار میلیارد تومان کسری وجود داشت. ناچار از استقراض از بانک برای تأمین منابع بودیم. اما امروز به لطف خدا با تلاش‌های این دولت، هشت ماه از سال را گذرانده‌ایم.  هر ماه بین ۴۱ تا ۴۳ هزار میلیارد تومان حقوق و مستمری می‌پردازیم. بدون این که ریالی کسری نقدینگی داشته باشیم.

اجلاس جهانی کیش

وی با اشاره به حضور حدود ۵ هزار بازنشسته در این المپیاد گفت. برای مشارکت و حضور بازنشستگان در المپیاد ورزشی هیچ محدودیتی وجود ندارد. انتظار داریم در دوره‌های بعدی، تعداد شرکت‌کنندگان با همکاری کانون‌های بازنشستگی و تأمین‌اجتماعی استان‌ها افزایش قابل توجهی داشته باشد. سازمان تأمین‌اجتماعی بیش از چهار میلیون بازنشسته و مستمری‌بگیر تحت پوشش دارد. باید با رویکرد حفظ سلامت و شادابی این جامعه فرهیخته که سرمایه‌های اجتماعی کشور هستند.

موسوی افزود: در همه کشورها و جوامع، یکی از مؤلفه‌های مهم تأثیرگذار در ارتقای رفاه عمومی. توجه به نشاط اجتماعی به ویژه برای سرمایه‌های اجتماعی جامعه یعنی سالمندان و بازنشستگان آن جامعه است.

تلاش برای ارتقا و رشد جامعه

وی ادامه داد: همه مدیران و همه دستگاه‌ها باید برای ارتقا و رشد جامعه. مسیر ایجاد نشاط و سلامت اجتماعی و وضعیت مطلوب برای اقشار مختلف به‌ویژه بازنشستگان تلاش کنند. در این خصوص، تأمین‌اجتماعی ذاتا وظیفه دارد که برای بازنشستگان تحت پوشش خود هر آنچه بتواند. ارتقای وضعیت سلامت و رفاه و نشاط اجتماعی آنان انجام دهد.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: شهادت می‌دهم که در این دولت در تمامی جلسات. مربوط به حوزه بازنشستگان که در هیات دولت و در وزارت رفاه برگزار شده. همیشه رئیس‌جمهور، معاون اول و وزیر رفاه، بر توسعه خدمات به بازنشسته‌ها تأکید داشته و دارند.

وی تاکید کرد: بهتر است که هزینه‌ای که صرف درمان می‌شود. از قبل برای سلامتی هزینه کنیم و نشاط اجتماعی را افزایش بدهیم. البته برای توسعه ورزش بازنشستگان باید امکانات بیشتری فراهم شود. ما هیچ محدودیت و مشکلی در توسعه خدمات ورزشی برای بازنشستگان نداریم. باید کانون‌های بازنشستگان و مدیران استانی ما همکاری کنند. از همه ظرفیت‌های استانی و شهرستان‌ها استفاده کنیم. تا همه چهار میلیون نفر بازنشسته تحت پوشش سازمان تأمین‌اجتماعی را درگیر ورزش و سلامتی کنیم.

خدمت بی منت به بازنشستگان

موسوی ادامه داد: سازمان تأمین‌اجتماعی خدمت بی منت و ارائه خدمات مطلوب به بازنشستگان را وظیفه خود می‌داند. توسعه خدمت هم جز اولویت‌های این سازمان است. کانون‌های بازنشستگی هم به‌عنوان نمایندگان بازنشستگان پیگیر مطالبات این قشر هستند. در سازمان تأمین‌اجتماعی اجازه نخواهیم داد امور بازنشستگان به مشکل و بن‌بست برسد و هیچ بن‌بستی وجود ندارد.

وی تاکید کرد: در کنار جوایزی که به برندگان این المپیاد ورزشی اهدا می‌شود. یک سفر زیارتی مشهد مقدس هم به برگزیدگان مسابقات اختصاص یابد.

اکنون سازمان تأمین اجتماعی به عنوان بزرگترین سازمان بیمه‌ای کشور براساس داده‌های وجود ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار بیمه‌شده اصلی. چهار میلیون و ۲۰۰ هزار مستمری‌بگیر دارد و نسبت پشتیبانی این سازمان ۴.۲ است.

منبع: ایرنا

بانک و بیمه
شناسه : 389894
لینک کوتاه :

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا