تغییرات بازنشستگی معلمان در مجلس به تصویب رسید

مجلس جهت تامین معلم برای کلاس‌های درس با ادامه فعالیت معلمان تا پنج سال بعد از ۳۰ سال خدمت آنها تا سقف ۶۵ سالگی موافقت کردند.

به گزارش جهان صنعت نیوز، در جلسه علنی نوبت عصر سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه. نمایندگان با بند (ح) ماده ۸۸ این لایحه درباره افزایش خدمت فرهنگیان با رعایت سقف ۶۵ سال موافقت کردند.

طبق بند (ح) ماده ۸۸ که به تصویب رسید. دولت مجاز است در صورت تأمین اعتبار در قوانین بودجه سنواتی. پاداش بازنشستگی معلمان در رتبه های استادیار معلم و بالاتر را در سال سی ام خدمت بدون اعمال فرایند بازنشستگی پرداخت. با استمرار خدمت آنان تا پنج سال با افزایش خدمت با رعایت سقف شصت و پنج سالگی موافقت کند.

اجلاس جهانی کیش

پیش از رای گیری علی علیزاده نماینده مردم عجب شیر در مجلس در مخالفت با این بند، گفت. در این حکم در رابطه با تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش کمیسیون تلفیق مجوز داده که آموزش و پرورش افرادی که بازنشسته می شوند. تا پنج سال بعد از بازنشستگی به کار گرفته شوند. یعنی تا سن ۶۵ سالگی، در حالی که ما با واقعیت کمبود معلم روبرو هستیم. بنابراین می‌توان این کمبود را از طریق آموزش دهندگان و نیروهای خرید خدماتی تامین کرد.

کمترین حقوق را معلمان دریافت می‌کنند

وی افزود: کمترین حقوق را معلمان دریافت می‌کنند. از این نیروها در نقاط دوردست استفاده می‌کنیم. در حالی که این جوانان عموما جزو نیروها با رتبه‌ها و معدل‌های بالای دانشگاه‌های کشور هستند. بنابراین بهتر است به جای استفاده از بازنشستگان در سن ۶۵ سالگی از جوانانی که به دنبال کار هستند استفاده کنیم.

محمدرضا دشتی اردکانی در موافقت با این بند اظهار داشت. کشور با کمبود شدید معلم روبرو است و اگر اکنون این کار را انجام دهند. می‌توان با معلمان دارای تجربه، نیاز کلاس‌های درس را تامین کرد. لذا درخواست دارم به این بند رأی موافق دهید چرا که در غیر این صورت در سال های بعدی با کمبود شدید معلم روبرو خواهیم شد.

منبع: ایرنا

اجتماعی و فرهنگی
شناسه : 389910
لینک کوتاه :

1 دیدگاه

  1. به جای این مسخره بازی‌ها، اولا حقوق معلم را افزایش دهید تا این همه شرمنده خود و خانواده نباشند، در ثانی معلم بعد از ۲۰ سال تدریس از نظر جسمانی و بویژه اعصاب و روان کاملا فرسوده شده و دیگه کارایی نداره
    ثالثا خجالت هم خوب چیزیه ، از خودتون مایه بذارید ، کم مفتخوری کنید ، عرضه دارید بیایید در کلاس درس تا معلوم بشه توانایی کنترل کلاس را ولو چند زنگ ندارید
    دزدی‌ها و ریخت و پاش هاتون روکم کنید و معلم جدید و جوان استخدام کنید،
    یه مقایسه بین زندگی کارمند بانک ومعلم بکنید ، اگه غیرت داشته باشید باید بروید و بمیرید
    خدا ریشه ظلمتان را کنده و نابودتان کند !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا