حجم زیادی از گوجه فرنگی به بازار عرضه خواهد شد

مدیرکل محصولات جالیزی وزارت جهاد کشاورزی‌گفت: به دلیل بارش‌ها در روزهای اخیر، امکان برداشت و حمل و نقل گوجه فرنگی به سایر استان وجود نداشت و در نتیجه عرضه آن در بازار کاهش یافت اما در روزهای آتی با عرضه سنگین این محصول مواجه خواهیم بود.

به گزارش جهان صنعت نیوز، اصغری مدیرکل محصولات علوفه‌ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی. علت رشد قیمت‌ گوجه فرنگی را بارندگی‌های اخیر اعلام کرد و گفت. بارش‌ها تردد کامیون‌ها را کم و عرضه را به هم ریخته است.


وی با اشاره به عرضه سنگین گوجه فرنگی در روزهای آتی‌، از برنامه وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش تولید و متعادل‌سازی قیمت‌ها خبر داد. اظهار داشت: در چند روز آینده حجم زیادی از این محصول به مصرف‌کنندگان عرضه شود.

اصغری گفت: با وجود اینکه در فصل تابستان محصول زیادی تولید شده است. اما به دلیل اینکه امکان انبارداری گوجه فرنگی به غیر از مقادیر اندکی در خوزستان وجود ندارد. عرضه در فصل سرد سال کم می‌شود.

اصغری از برنامه وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش تولید و کاهش قیمت گوجه فرنگی خبر داد. گفت:‌ کشت ۴۸۰۰ هکتار گوجه فرنگی در شهرهای جنوبی برای پوشش کاهش عرضه در فصول سرد سال اجرا می‌شود. امیدواریم امسال ۲۱۵ هزار تن محصول عرضه شود بر اساس برآوردها تنها در آذر ماه ۱۳۵ هزار تن به بازار عرضه خواهد شد.

منبع: تسنیم

کشاورزی
شناسه : 391310
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا