به متقاضیان کنکور فرهنگیان توصیه می شود…

معاون آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور نکات کلیدی و مهم در مورد ثبت‌نام در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو ـ معلم در دانشگاه فرهنگیان را اعلام کرد.

به گزارش جهان صنعت نیوز، علی صدر با اشاره به شرایط ثبت‌نام در آزمون دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد. داوطلبانی که در زمان ثبت‌نام آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ (نوبت اول)، نوع آزمون خود را «فقط متقاضی شرکت در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو ـ معلم هستم». انتخاب می‌کنند، در صورت قبولی و یا عدم قبولی در آزمون پذیرش دانشجو ـ معلم. حق انتخاب رشته در رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ را نخواهند داشت.

وی در مورد داوطلبانی که در زمان ثبت‌نام، نوع آزمون خود را «متقاضی شرکت در آزمون سراسری و همچنین آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو ـ معلم هستم» انتخاب می‌کنند. گفت: نتیجه نهایی آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو ـ معلم در سال ۱۴۰۳ قبل از انتخاب رشته متقاضیان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اعلام خواهد شد. بعد از اعلام نتایج نهایی آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو ـ معلم در سال ۱۴۰۳، مهلت چند روزه به این دسته از داوطلبان داده می‌شود. چنانچه از قبولیِ خود در دانشگاه فرهنگیان منصرف شدند. امکان انتخاب رشته در آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ را داشته باشند.

معاون آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد. دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی. دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر و همچنین دانشجویان دارای تعهد به دستگاه‌های اجرایی کشور و بورسیه. مجاز به ثبت‌نام در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو ـ معلم در دانشگاه فرهنگیان نیستند.

وی افزود: ضرورت دارد داوطلبان در انتخاب نوع تقاضای خود مبنی بر شرکت در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو ـ معلم در دانشگاه فرهنگیان. یا آزمون سراسری و یا شرکت در هر دو آزمون، دقت کافی را به عمل آورند.

منبع: تسنیم

اجتماعی و فرهنگی
شناسه : 391525
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا