مترو رباط کریم چه زمانی افتتاح می‌شود؟

معاون حمل و نقل ترافیک با اشاره به افتتاح ایستگاه پرند گفت: احداث ایستگاه بازارک (رباط کریم) خدمتی به مردم این منطقه است که امیدواریم این کار در مدت سال آینده انجام شود.

به گزارش جهان صنعت نیوز، محسن هرمزی روز پنجشنبه در حاشیه مراسم افتتاح ایستگاه مترو پرند با حضور رییس جمهور، افزود: با افتتاح ایستگاه پرند، طول خطوط مترو پایتخت به ۳۰۳ کیلومتر و تعداد ایستگاه‌ها به ۱۵۵ ایستگاه رسید.


وی تاکید کرد: مترو پرند در هفته اول فعالیت بصورت رایگان به مردم خدمات ارائه می دهد.

از تجریش تا پرند و بالعکس را مستقیم و با مترو طی کنید

دکتر سید ابراهیم رئیسی که صبح امروز پنجشنبه به منظور بهره‌برداری از ۲ طرح عمرانی دولت مردمی وارد شهرستان رباط کریم شده است. با طی مسیر فرودگاه امام خمینی (ره) تا شهر جدید پرند با قطار شهری، از متروی این شهر به صورت رسمی بهره‌برداری کرد.

این طرح که با پیشرفت ۳۰ درصدی تحویل دولت سیزدهم شده بود. با اعتباری بیش از ۷۵۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات وزارت راه و شهرسازی و ۲۰۰ میلیارد تومان از محل بودجه‌های عمومی دولت تامین اعتبار و تکمیل شد.

خط متروی شهر جدید پرند به طول ۵۰ کیلومتر از ایستگاه شاهد در خط یک به سمت شهر جدید پرند امتداد می‌یابد. بر همین اساس شهروندان می‌توانند از تجریش تا پرند و بالعکس را مستقیم و با مترو طی کنند.

مطالعات پروژه خط مترو تهران-پرند در سال ۱۳۸۴ توسط وزارت راه و شهرسازی آغاز شد. عملیات اجرایی این پروژه سال ۱۳۹۰ شروع شد. در سال ۱۳۹۱ اجرای کل طرح به شهرداری تهران واگذار شد. بخشی از این طرح در محدوده حد فاصل ایستگاه شاهد تا شهر آفتاب به طول چهار کیلومتر در ابتدای سال ۱۳۹۵ و بخش دیگر از ایستگاه شهر آفتاب تا فرودگاه امام خمینی(ره) به طول ۲۶ کیلومتر در مردادماه سال ۱۳۹۶ تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. اما قطعه دوم پروژه متروی شهر جدید پرند به طول ۱۹ کیلومتر از فرودگاه امام خمینی (ره) تا شهر جدید پرند طراحی شد که به دلیل محدودیت‌های مالی و سایر مشکلات متوقف ماند.

پرند آخرین ایستگاه خط یک محسوب می‌شود

رییس جمهور آذرماه سال گذشته و در نخستین برنامه سفر یک روزه خود به شهرستان رباط کریم، از روند احداث خط مترو شهر جدید پرند بازدید کرد. دکتر رئیسی همچنین در فروردین امسال در سفر به رباط کریم به مسئولان دستور داد تا هر چه سریع‌تر موانع تکمیل خط مترو برداشته شود.

ایستگاه شهر پرند در واقع آخرین ایستگاه در توسعه جنوبی خط یک محسوب می‌شود. که هدف اصلی آن دسترسی و اتصال شهر جدید پرند به شبکه سراسری متروی تهران و ارائه سرویس حمل و نقل به مسافران شهر جدید پرند و مناطق اطراف با قیمت بسیار نازل است و به‌جز حمل و نقل سریع، حذف اثرات زیست محیطی استفاده از سوخت فسیلی و صرفه‌جویی قابل ملاحظه در هزینه منابع ملی و وقت مسافران را در پی دارد.

شهر جدید پرند در ۳۰ کیلومتری جنوب‌ غربی تهران و در مسیر آزادراه تهران ساوه و در مجاورت فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) واقع شده است و روزانه بیش از ۳۰ هزار نفر بین تهران و پرند تردد می‌کنند.

منبع: ایرنا

مسکن
شناسه : 391678
لینک کوتاه :

۵ دیدگاه

  1. خوب خداروشکر مشکل مسکن دیگه حل شد با همین ۴۰۰۰ تا واحد دیگه همه صاحب خونه می‌شیم تا ۲۰ سال دیگه ۴ هزار تا واحد دیگه بسازن کافیه مسئولین ما مثل اینکه بی‌خبرند فقط باید برای افغانی‌ها ۴۰ هزار واحد در سال بسازند ما مالیات میدیم افغانی‌ها بخورن دولت خدمتگزار یعنی همین

  2. سوراخ کردن زمین و وصل کردن اون به هم هنر نیست ، فقط دارید تهران را از قبل خرابتر میکنید ، پرند کم بود که حالا رباط کریم و حتما پس فردا ساوه و ورامین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا