میزان رشد قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران + اینفوگرافیک

لقب گران‌ترین منطقه پایتخت که تاکنون به منطقه یک و شمیرانات اختصاص داشت، به منطقه ۳ یعنی مناطق جردن و پاسداران و ... منتقل شده است.

به گزارش جهان صنعت نیوز، بر اساس آخرین آمار‌های بازار مسکن، در آبان امسال شکاف تغییرات قیمت میان منطقه ۲۲ گانه تهران معادل ۲۰.۳ واحد درصد بوده است. در این ماه بیشترین افت قیمت مربوط به منطقه یک و بالاترین رشد قیمت متعلق به منطقه ۲۱ بوده است.


بررسی آمار‌ها نشان می‌دهد. در آبان ماه، در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده معادل ۱۳۵ میلیون و ۷۴۰ هزار تومان به منطقه ۳ و کمترین مقدار معادل ۳۵ میلیون و ۱۰ هزار تومان به منطقه ۱۸ اختصاص داشته است.

با این حساب، لقب گران‌ترین منطقه پایتخت که تاکنون به منطقه یک و شمیرانات اختصاص داشت. به منطقه ۳ یعنی مناطق جردن و پاسداران و … منتقل شده است. البته این تغییر جایگاه، بیش از هر چیز ناشی از جنس معاملاتی است که در این مناطق انجام شده است. و لزوماً ربطی به وضعیت کلی بازار مسکن در این مناطق ندارد. اما از منظر آمار‌های رسمی این تغییر، جایگاه مناطق شمالی شهر را تغییر داده. و فعلاً مناطق ۳، یک و دو به ترتیب رتبه اول تا سوم گران‌ترین مناطق را به خود اختصاص می‌دهند.

همشهری

مسکن
شناسه : 391883
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا