بستن مجدد گذرگاه رفح توسط اسرائیل

سازمان هلال احمر فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد اسرائیل از ورود کاروان‌های کمک به غزه از طریق گذرگاه رفح جلوگیری می‌کند.

به گزارش جهان صنعت نیوز، این سازمان در بیانیه‌ای در ایکس نوشت: امروز نیروهای اشغالگر اسرائیلی به تمامی سازمان‌ها و نهادها در گذرگاه مرزی رفح اطلاع دادند. که ورود کامیون‌های کمک از سمت مصر به نوار غزه ممنوع است.


در روز پنجاه و ششم از آغاز تجاوز صهیونیستها، رژیم صهیونیستی پس از آتش‌بسی که یک هفته به طول انجامید. حملات خود را به نوار غزه از سر گرفت.

در روز گذشته نیز، هفتمین مرحله از تبادل اسرا بین حماس و رژیم صهیونیستی صورت گرفت. که در جریان آن، صهیونیستها ۳۰ فلسطینی را آزاد کردند و هشت اسرائیلی هم آزاد شدند.

شهادت ۷۳ خبرنگار از ابتدای حملات

در جریان از سرگیری حملات امروز صهیونیستها، بیش از ۱۱۰ نفر از جمله سه خبرنگار به شهادت رسیدند. بدین ترتیب، آمار شهدای خبرنگار از زمان آغاز تجاوز تا به امروز به ۷۳ نفر رسیده است.

سامه حمدان از رهبران جنیش حماس هم تأکید کرد که رژیم صهیونیستی، آغازگر تجاوز امروز بوده. و حماس فقط به این تجاوز پاسخ داده است.

حمدان با بیان اینکه صهیونیستها روز گذشته با درخواست آزادی ۱۰ سرباز زن که اسیر بودند. عمدا واسطه‌ها را گمراه کردند، گفت: سیاست اسرائیل در دروغگویی از زمان آغاز حملات ادامه دارد و آمریکاییها نیز روایت آنان را تأیید می‌کنند.

ایران آنلاین

سیاسی
شناسه : 392015
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا