ادعای عجیب: قیمت مسکن در تهران ۲۰ درصد کاهش یافت!

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران از کاهش ۲۰ درصدی قیمت مسکن با اجرای طرح نظارت بر بنگاه‌های املاک خبر داد و گفت‌: در هفته حدود ۲۰ بنگاه‌ متخلف پلمب می‌شوند.

به گزارش جهان صنعت نیوز، حسین جنتی اظهار کرد. از ابتدای اجرای طرح نظارت بر عملکرد بنگاه‌های املاک استان تهران تا امروز قیمت مسکن به‌طور متوسط ۲۰ درصد کاهش یافته است. به‌عنوان مثال در شهر جدید پردیس در همان هفته اول برخورد. با بنگاه‌های متخلف بیش از ۲۵ درصد قیمت مسکن کاهش یافت.


وی تصریح کرد: در سطح استان تهران نیز حداقل ۲۰ درصد کاهش قیمت تا کنون ثبت شده است. این کاهش قیمت در دو مرحله اجرا طرح برخورد با بنگاه‌های املاک متخلف و غیرمجاز استان روی داده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اعلام این‌که هر هفته حدود ۲۰ بنگاه متخلف در استان تهران پلمب می‌شود. گفت: این بنگاه‌ها دو نوع تخلف دارند؛ یکی این‌که بنگاه‌ها مجوز فعالیت ندارند. دومین مورد تخلف نیز مربوط به بنگاه‌هایی است که مجوز فعالیت دارند. اما به‌دلیل تخلفاتی از جمله دریافت کمیسیون بالاتر از نرخ‌های مصوب. و عدم صدور کد رهگیری با آنها برخورد شده و پلمب می‌شوند.

وزارت راه و شهرسازی با همکاری تعزیرات حکومتی از تابستان امسال تا امروز طی دو مرحله طرح ساماندهی مشاوران املاک. را در سراسر کشور اجرایی کرده است. به گفته وزیر راه و شهرسازی خروجی اجرا این طرح و برخورد با بنگاه‌های متخلف. کاهش ۲۰ تا ۳۰ درصدی قیمت‌ مسکن بوده است.

منبع: تسنیم

مسکن
شناسه : 392095
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا