مشخصات فنی سدان های برقی سامانه یکپارچه

سامانه فروش خودروهای وارداتی چانگان ایدو برقی ( EADO EV 460 ) و سینوگلد را به عنوان سدان های برقی سایپا به صورت رسمی معرفی کرد.

به گزارش جهان صنعت نیوز، مهدی تقدسی، مدیر سامانه یکپارچه عرضه خودرو، اعلام کرد. بیشتر خودروهای برقی وارداتی در ابتدا برای تاکسیرانی استفاده می شوند. ظرفیت مازاد آن به مشتریان حقیقی تخصیص پیدا می کنند. به گفته تقدسی، در حال حاضر حضور نام خودروهای برقی در سامانه وارداتی برای آشنایی بیشتر مشتریان است.

امروز سامانه عرضه خودروهای وارداتی میزبان سدان های برقی سایپا بوده است. این شرکت برنامه دارد تا سینوگلد و چانگان ایدو برقی را به بازار ایران بیاورد. بدیهی است که این خودروها در گام نخست به دست رانندگان تاکسی می رسد. همچنین سایر شرکت ها مانند گروه بهمن، کرمان موتور، فردا موتورز و… برنامه دارند. تا محصولات برقی دیگری را به بازار کشور عرضه کنند.

سدان برقی سینوگلد

خودروی برقی سینوگلد برای اولین بار در نمایشگاه تحول صنعت خودروی ۱۴۰۲ معرفی شد. این خودرو بر اساس آریزو ۵ برقی کمپانی چری توسعه پیدا کرده. در برخی اجزای فنی متفاوت از نسخه چری است. سینوگلد یک پیشرانه الکتریکی با قدرت ۱۳۴ اسب بخار دارد. توان آن از طریق جعبه دنده تک سرعته به چرخ های جلو منتقل می شود. این خودرو قابلیت بازیافت انرژی از شتاب منفی را دارد. باتری ها و قوای محرکه الکتریکی آن توسط مایع خنک کاری می شود.

با هر بار شارژ کامل باتری های سینوگلد می توان مسافت ۴۰۵ کیلومتر را با رانندگی بهینه طی نمود. همچنین شارژ ۲۰ تا ۸۰ درصد باتری های این سدان برقی با شارژر DC حدود ۳۰ دقیقه طول می کشد. در این خودرو امکاناتی مانند دو کیسه هوا، تهویه الکتریکی، نمایشگر لمسی، دوربین و سنسور پارک عقب، رینگ آلومینیومی. کروز کنترل، سنسور نور، چراغ روشنایی روز، تریم داخلی چرم، گرمکن صندلی راننده، سامانه کنترل پایداری الکتریکی. جلو آمپر دیجیتال، ترمز پارک برقی، اتوهلد، تنظیم حالت رانندگی و… دیده می شود.

سدان برقی چانگان ایدو برقی

چانگان ایدو برقی هم در دومین نمایشگاه تحول صنعت خودرو به صورت رسمی معرفی شد. این خودروی برقی چانگان به پیشرانه الکتریکی مجهز است. ۱۶۰ اسب بخار قدرت را با گشتاور ۲۴۵ نیوتن متر تولید می کند. جعبه دنده تک سرعته ایدو برقی توان را به چرخ های جلو می رساند. چانگان ایدو برقی به عنوان سدان جدید سایپا به قابلیت خنک کاری با مایع قوای محرکه الکتریکی و باتری ها مجهز است. همچنین امکاناتی مانند دو کیسه هوا، تهویه الکتریکی، نمایشگر لمسی، دوربین و سنسور پارک عقب، رینگ آلومینیومی، کروز کنترل. سنسور نور، چراغ روشنایی روز، تریم داخلی چرم، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، جلو آمپر دیجیتال، ترمز پارک برقی، اتوهلد. تنظیم حالت رانندگی و… در چانگان ایدو برقی دیده می شود.

سدان برقی سایپا که با نشان چانگان عرضه می شود. قابلیت بازیافت انرژی از شتاب منفی را دارد. با شارژرهای DC ظرفیت ۲۰ تا ۸۰ درصد باتری ها را طی ۵۰ دقیقه پر می کند.

منبع: آخرین خودرو

خودرو
شناسه : 392400
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا