مدارس اراک هم تعطیل شد

وضعیت فعالیت مدارس شهر اراک و سایر محدودیت‌ها در روز دوشنبه، ۱۳ آذر ماه به صورت غیرحضوری است.

به گزارش جهان صنعت نیوز، بر اساس اطلاعیه شماره ۲ کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای استان مرکزی. با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی در خصوص تشدید آلودگی هوا، وضعیت فعالیت مدارس شهر اراک و سایر محدودیت‌ها در روز دوشنبه، ۱۳ آذر ماه به شرح زیر اعلام شد.

مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌های شهر اراک تعطیل خواهند بود. کلاس‌های درس دانش آموزان مقطع ابتدایی این شهر در نوبت صبح و عصر به صورت غیرحضوری تشکیل می‌شود.

سایر دانش آموزان مقطع متوسطه که دارای پرونده پزشکی درخصوص بیمارهای زمینه‌ای قلبی، تنفسی و ریوی هستند می‌توانند. ضمن هماهنگی با مدرسه در کلاس درس حاضر نشوند.

فعالیت کارمندان دستگاه‌های اجرایی شهر اراک که دارای سابقه قبلی و تایید شده بیمارهای زمینه‌ای قلبی، تنفسی، ریوی و… هستند. همچنین کلیه مادران باردار شاغل به صورت دورکاری اعلام شد. این کارکنان با هماهنگی مدیر مربوطه، مجاز به عدم حضور در محل کار هستند.

کاهش تردد در فضای باز

در این اطلاعیه ضمن درخواست جهت کاهش تردد در فضای باز، استفاده از ماسک و مصرف مایعات. میوه و سبزیجات به‌منظور کاهش اثرات سوء آلودگی هوا توصیه شده است. برخورد پلیس راهور با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی، تشدید شده. اعمال قانون لازم در این خصوص صورت خواهد گرفت.

متخصصان دانشگاه علوم پزشکی با استفاده از تجهیزات و آمبولانس در میادین پُرتردد شهر اراک مستقر می شوند. نسبت به خدمات‌رسانی به شهروندان اقدام می‌کنند. فعالیت تمامی کوره‌های آجرپزی، معادن، کارگاه‌های عمرانی دارای گرد و خاک و واحدهای تولیدی آلاینده مجاور شهر اراک تعطیل می‌شوند. ادارات محیط زیست و صمت ملزم به نظارت بر اجرای مصوبات کارگروه هستند.

هرگونه فعالیت ورزشی در فضاهای باز در سطح شهر اراک اعم از مدارس و ورزشگاه‌ها ممنوع و ادارات آموزش و پرورش و ورزش و جوانان ملزم هستند. با اطلاع‌رسانی مناسب، تدابیر لازم را در خصوص رعایت ممنوعیت‌ها اعمال کنند. تمامی مراکز درمانی و مراکز خدمات جامع سلامت شهر اراک در آماده‌باش کامل قرار گیرند.

منبع: ایسنا

محیط زیست
شناسه : 392406
لینک کوتاه :

1 دیدگاه

  1. واقعا خیلی زحمت کشیدن تنهایی چنین تصمیم بزرگ رو گرفتند خودش یک کشتار دسته جمعی برای مردم استان ..‌‌.واقعا چه فکری کردند فقط مدارس ابتدایی رو تعطیل کردن جون ملت بااین همه آلوده گی وبحران این همه کارخانه و نیروگاه درشهر که همش سمع تولید میکنند بازهم رحم به ملت استانی که ۱۰۰نفر ۶۰/سرتان دارند ای کاش مسئولین بی لیاقت رو به استان برای کشتار مردم خادم نمی‌کردند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا