مدارس اراک به دلیل آلودگی هوا غیر حضوری شد

فردا سه‌شنبه، ۱۴ آذرماه، به دلیل آلودگی هوا مدارس مقطع ابتدایی اراک غیر حضوری و مهدهای کودک و پیش دبستانی‌ها تعطیل شدند.

به گزارش جهان صنعت نیوز، بر اساس اطلاعیه شماره ۳ کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای استان مرکزی، با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی در خصوص پایداری آلودگی هوا، وضعیت فعالیت مدارس شهر اراک و سایر محدودیت‌ها در روز سه شنبه ۱۴ آذر ماه به شرح زیر اعلام شد:


مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌های شهر اراک تعطیل خواهند بود. کلاس‌های درس دانش آموزان مقطع ابتدایی این شهر در نوبت صبح و عصر به صورت غیرحضوری تشکیل می‌شود. بر این اساس مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز ملزم هستند با درخواست مرخصی مادران این گروه موافقت کنند.

سایر دانش آموزان مقطع متوسطه که دارای پرونده پزشکی درخصوص بیمارهای زمینه‌ای قلبی، تنفسی و ریوی هستند می‌توانند ضمن هماهنگی با مدرسه در کلاس درس حاضر نشوند.

فعالیت کارمندان دستگاه‌های اجرایی شهر اراک که دارای سابقه قبلی و تأیید شده بیمارهای زمینه‌ای قلبی، تنفسی، ریوی و… هستند. همچنین کلیه مادران باردار شاغل به صورت دورکاری اعلام می‌شود. این کارکنان با هماهنگی مدیر مربوطه، مجاز به عدم حضور در محل کار هستند.

در این اطلاعیه ضمن درخواست جهت کاهش تردد در فضای باز، استفاده از ماسک و مصرف مایعات، میوه و سبزیجات به‌منظور کاهش اثرات سوء آلودگی هوا توصیه شده است.

همچنین برخورد پلیس راهور با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی، تشدید شده و اعمال قانون لازم در این خصوص صورت خواهد گرفت.

متخصصان دانشگاه علوم پزشکی با استفاده از تجهیزات و آمبولانس در میادین پرتردد شهر اراک مستقر و نسبت به خدمات‌رسانی به شهروندان اقدام می‌کنند.

فعالیت تمامی کوره‌های آجرپزی، معادن، کارگاه‌های عمرانی دارای گرد و خاک و واحدهای تولیدی آلاینده مجاور شهر اراک تعطیل اعلام می‌شود. ادارات محیط زیست و صمت ملزم به نظارت بر اجرای مصوبات کارگروه هستند.

منبع: ایسنا

عمومی
شناسه : 392706
لینک کوتاه :

1 دیدگاه

  1. چرا ! دیشب که باد اومد و دو قطرررره هم بارون . کل الودگی ها پر العان ه ا در وضعیت سبز و فوق لاکچریه به خاطر همین فردا روز طبیعت هست همه برید ۱۳ بدر و تفریحات لاکچری . هوا عالی . باد اومده . دوقطره هم بارون . مدارس هم حضوریه . ایندود تو هوا و بوی گاز و دود تو هوا هم توهمه . اگر هم مریض شدید یا م …..ر …..د…..ی…..د به هیچکس چه . خودتون مادرزادی مریض بودید . این وضع هم همینه که هست . العان کل شهر ها باد اومده و دوقطره بارون و هوا لاکچری شده . این همه دود یهو رفت و مدارس حضوری شدن . چه مدیریت قشنگی . کشورهای دیگه باید از ما یاد بگیرن و متوجه باشن که ما مدارسمون انلاین نیست و حضوریه . اصلا غیر این باشه زشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا