واگذاری ایران ایر به بخش خصوصی

در نشست هیأت واگذاری که به ریاست وزیر اقتصاد برگزار شد واگذاری شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران به اتاق تعاون مطرح و مقرر شد ظرف ۲ ماه اقدامات مربوط به تفکیک وظایف حاکمیتی و تصدی گری را وزارت صمت و سازمان خصوصی‌سازی انجام دهند.

به گزارش جهان صنعت نیوز، چهارصد و هفتمین جلسه هیات واگذاری در تاریخ ۲۲ آبان امسال به ریاست سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار و مصوبات آن در ۶ آذر ۱۴۰۲ به دستگاه‌های مربوطه ابلاغ شد.


در این نشست مقرر شد ۷۳.۴۸ درصد از سهام شرکت «مجتمع صنعتی اسفراین» وابسته به سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) از طریق عرضه اولیه بخشی از سهام این شرکت یا از طریق مذاکره واگذار شود.

همچنین ۱۰۰ درصد سهام شرکت ساختمانی و تأسیساتی ساراتل ایران وابسته به سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران از طریق مزایده عمومی به قیمت پایه هر سهم با بیش از ۲ میلیون و ۴۵۷ هزار تومان عرضه می‌شود.

پیشنهاد واگذاری شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی

در این جلسه پیشنهاد واگذاری شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران به اتاق تعاون از طریق اجاره مطرح و مقرر شد ظرف ۲ ماه آماده‌سازی و تفکیک وظایف حاکمیتی و از تصدی گری با همکاری وزارت صمت و سازمان خصوصی‌سازی انجام شود.

از دیگر موارد مطروحه این جلسه، درج عنوان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) در فهرست موارد مشمول واگذاری (مطرح شده در نشست ۲۰ شهریور هیأت واگذاری) بود و بر تصمیم جلسه یادشده تأکید شد.

ایرنا

اقتصاد کلان
شناسه : 392895
لینک کوتاه :

۳ دیدگاه

  1. انتقال بازنشستگان به صندوق کشوری وقطع امتیازات انهاازقبیل سهمیه بلیط وفروش هتل هاوموانع حضورانهادرمحیط ادارات واقدامات فروش باشگاه وتالارپذیرایی وغیره همه مقدمه ای برواگذاری به بخش خصوصی بوده وحالا بایددیدچه جریانی سالها این اقدامات رابرای تصاحب ایران ایرهدایت می کرده است ناگفته بازنشستگان اینده شاغلین هستندتضییع حقوق انان استرس ونگرانی درشاغلین است ونتیجه ناامنی پروازها ولزوما”انعکاس ان به یاتا زیرااین سازمان بین المللی بایدایمنی پروازهارادرسراسرفرودگاههای دنیا تامین کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا