قیمت بلیت قطار تهران کربلا مشخص شد

عرضه بلیت تهران- کربلا برای بازه زمانی دی بدون تغییر قیمت آغاز شده و متقاضیان می‌توانند از امروز 14 آذر برای خرید بلیت قطار کربلا اقدام کنند.

به گزارش جهان صنعت نیوز، قطار ترکیبی تهران ـ کربلا برای دی‌ماه هم همچون آذر فعالیت کرده و روزهای شنبه از تهران حرکت می‌کند. پس از حدود ۱۹ ساعت در ایران به مقصد شلمچه می‌رود. زائران پس از عبور زائران از مرز شلمچه، با اتوبوس به بصره رفته. از آنجا با قطار راهی کربلا می‌شوند.


بلیت قطار تهران ـ کربلا برای بازه زمانی دی‌ماه هم آغاز شده است و متقاضیان می‌توانند. بدون نیاز به کاروان به عتبات سفر کنند. البته خرید بلیت قطار به منزله تأمین یا رزرو هتل و سایر خدمات نیست. فقط با خرید بلیت قطار زائران از تهران به کربلا می‌توانند بروند. سایر خدمات از جمله هتل و تغذیه بر عهده زائران است.

علاوه بر این، با توجه به اینکه سازمان حج و زیارت متولی عرضه بلیت قطارهای تهران ـ کربلا نیست. وظیفه‌ای نیز در رابطه با تأمین خدمات به زائران ندارد.

هزینه بلیت قطار عتبات در ماه آینده ثابت ماند

بر اساس برنامه‌ریزی اولیه بلیت قطارهای ترکیبی تهران ـ کربلا تا پایان آذر عرضه می‌شد. هزینه آن هم متناسب با نوع کوپه در قطار عراق متفاوت بود. به طوری که هزینه بلیت قطار در کوپه دو نفره حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و در قطار اتوبوسی حدود یک میلیون تومان است. بلیت قطارها تا پایان دی هم با همین قیمت بدون تغییر عرضه می‌شود.

البته این هزینه‌ها با توجه به اینکه قطار تهران ـ کربلا به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده. با احتساب تخفیف محاسبه شده است. نکته جالب نبود کاروان زیارتی برای سفر به کربلا است. زائران می‌توانند بدون نیاز به کاروان با اخذ بلیت قطار به کربلا بروند. داشتن گذرنامه معتبر با حداقل ۶ ماه اعتبار برای سفر به عتبات الزامی است.

بلیت قطار تهران ـ کربلا تا پایان دی عرضه می‌شود. افراد برای خرید بلیت در روزهای ۲، ۹، ۱۶، ۲۳ و ۳۰ دی می‌توانند. از امروز ۱۴ آذر اقدام کنند.

منبع: فارس

اجتماعی و فرهنگی
شناسه : 392935
لینک کوتاه :

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا