برای خرید کپسول گاز یارانه‌ای در این سامانه ثبت‌ نام کنید

مقاضیان دریافت گاز مایع یارانه‌ای باید در سامانه دریافت فرآورده‌های نفتی ثبت‌نام کنند

به گزارش جهان صنعت نیوز، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی بر لزوم ثبت‌نام متقاضیان در سامانه سدف برای دریافت گاز مایع تأکید کرد.


محمدرضا عابدانی، امروز، ۱۴ آذر در این باره به رسانه‌ها گفت: گاز مایع (ال‌پی‌جی) به قیمت یارانه‌ای در حال توزیع است، و همه متقاضیانی که نیازمند دریافت گاز مایع برای مصارف خانگی و یا مشاغل خرد هستند باید در سامانه دریافت فرآورده‌های نفتی ثبت‌نام و از طریق این بستر الکترونیکی سوخت مورد نیاز خود را دریافت کنند.

وی افزود: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تلاش می‌کند فرآورده یارانه‌ای را به‌دست مصرف‌کننده واقعی که مردم عزیز استان هستند، برساند و از شبکه خارج نشود. بنابراین تمام تلاش ما این است تا انواع فرآورده با قیمت یارانه‌ای به منظور شفافیت بیشتر از طریق بسترهای اینترنتی توزیع شود. بنابراین همه تلاش ما این است که مردم در بحث دریافت فرآورده‌های نفتی در استان مشکلی نداشته باشند و فرآورده‌ای که نیاز دارند، در اختیار آنها قرار گیرد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی تأکید کرد: ماهیت شکل‌گیری سامانه سدف نیز که زیرساخت‌های آن در سال‌های گذشته آماده و تکمیل شده است همین امر بوده است تا متقاضیان واقعی گاز مایع را که به گاز شهری دسترسی ندارند، شناسایی کرده و سوخت یارانه‌ای از این طریق در اختیار این افراد قرار گیرد.

توزیع الکترونیکی گاز مایع

عابدانی تصریح کرد: کارتخوان‌ها را حتی به روستاهای مرزی و دوردست نیز ارسال کردیم و پرداخت قیمت گاز مایع از این طریق انجام می‌شود؛ نفت سفید نیز به همین منوال از طریق فروشندگی‌ها و با قیمت یارانه‌ای در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

وی افزود: توزیع الکترونیکی گاز مایع را از حدود یک سال گذشته آغاز کرده‌ایم که استان خراسان جنوبی ۹۸ درصد ثبت‌نام انجام شده است. اما برخی مصارف مربوط به کسب‌وکارهای خرد است که سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) متولی شناسایی این مشاغل است و باید احراز هویت آنها انجام شود و با تأیید سازمان صمت استان، گاز مایع در اختیار این مصرف‌کنندگان نیز قرار خواهد گرفت.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی بیان کرد: درصد اندکی از نیاز گاز مایع استان خراسان جنوبی مربوط به نیازهای غیریارانه‌ای باشد که تلاش می‌کنیم آن را هم از طریق سدف مرتفع کنیم.

عابدانی‌ تأکید کرد: این شرکت تنها وظیفه توزیع‌ گاز مایع را به‌عهده دارد و قیمت‌گذاری و نظارت بر نحوه توزیع به‌عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) و ستاد تنظیم بازار است و شرکت‌های موزع نیز زیر مجموعه وزارت صمت تعریف شده‌اند که باید از همان مسیر، بر نحوه توزیع گاز مایع با نرخ یارانه‌ای هر کپسول ۲۷ هزار و ۹۰۰ تومان بر آنها نظارت شود.

دستورالعمل دولت ایجاد شفافیت در روند عرضه سوخت است

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی افزود: هدف از مصوبه مجلس و دستورالعمل دولت ایجاد شفافیت در روند عرضه سوخت است که در این باره مناطق ۳۷ گانه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به تعهدهای خود به‌صورت کامل عمل کرده و سیستم بانکی نیز آماده است تا با عرضه صددرصدی گاز مایع کشور به‌صورت الکترونیک، روند شفافیت در عرضه فرآورده را تسهیل کند.

عابدانی‌ تأکید کرد: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی درباره کلیه مصرف‌کنندگان مجاز نیز تسهیلاتی در نظر گرفته و وزارت صمت نیز صحت ادعای مشاغل خرد را بررسی و تأیید می‌کند.

وی تصریح کرد: هیچ کمبودی در استان در این خصوص وجود ندارد و اولویت اصلی ما تامین نیاز مردم است و به هر مقدار شرکت‌های توزیع‌کننده گاز مایع بخواهند، تحویل خواهد شد، اما باز هم تأکید می‌کنیم که توزیع تنها در بستر سامانه سدف انجام خواهد شد.

منبع: ایسنا

نفت و پتروشیمی
شناسه : 392951
لینک کوتاه :

۵ دیدگاه

  1. ما با ثبت نام مشکل نداریم ولی آخه بدبختی اونجاست ثبت نامش هم نه که خیلی راحت نیست اصلا انجام نمیشه بعد ده روز اومد رفت میگن سایت بسته شده بعد ثبت نام میشی میبینی اداره گازم تایید کرده اون سهمیه کپسول رو کارت نمیاد بعد مهلت سی روزه تمام میشه میگن برو دوباره ثبت نام کن آخه کسی کپسول گاز میخواد چکار که این بلا سر ملت آوردید همه جوره باید دستتون تو جیب مردم باشه ول کنید یقه ملتو دیگه دی ماه هم رسید ما هنوز یه کپسول نه آزاد نه سهمیه نگرفتیم خدا ازتون نگذره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا