سقف سنی ثبت نام دانشگاه فرهنگیان نهایی شد

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه آیا محدودیت سنی حداکثر ۲۴ سال سن برای ورود به دانشگاه فرهنگیان از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی ابلاغ شده است؟، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی این محدودیت سنی را تایید کرده است.

به گزارش جهان صنعت نیوز، رضا مراد صحرایی در حاشیه مراسم راهکارهای اجرایی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش منطبق بر قانون اساسی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره ابلاغ سقف سنی ۲۴ سال سن برای ورود به دانشگاه فرهنگیان از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی، اظهار کرد: تعیین سقف سنی برای ورود به دانشگاه فرهنگیان از سوی شورای عالی آموزش و پرورش ۲۴ سال اعلام شده است.

وی افزود: این موضوع به تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است.
علیرغم ابطال سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی از سوی هیات عمومی دیوان عدالت اداری و رساندن این سقف سنی به ۴۰ سال، در دفترچه کنکور ۱۴۰۳ سقف سنی ۲۲ سال برای ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی درج شد. اما پس از آن وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که با جلب نظر اعضای ستاد تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی سقف سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان ۲۴ سال قرار داده شده است. تمامی داوطلبان زیر ۲۴ سال می‌توانند در کنکور تربیت معلم ۱۴۰۳ ثبت نام کنند.

تصمیم برای ایجاد این محدودیت سنی ورود به دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی درحالی است که هنوز مصوبه‌ای از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر تعیین سقف سنی ۲۲ یا ۲۴ سال منتشر و ابلاغ نشده است. اما به گفته وزیر آموزش و پرورش سقف سنی ۲۴ سال به تایید شورای مذکور رسیده است.

ایسنا

اجتماعی و فرهنگی
شناسه : 393101
لینک کوتاه :

۴ دیدگاه

  1. دانشگاه فرهنگیان یا تربیت معلم را منحل کنید
    استخدام معلم از بین دیپلم ها لیسانس ها و دکترها انجام شود
    حداقل سن ۲۰ حداکثر سن ۵۵
    استخدامی ها پنج ساله شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا