اعزام به خدمت مشمولان غایب ۴۰ درصد افزایش یافت

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا از افزایش ۴۰ درصدی اعزام به خدمت مشمولان غایب خبر داد و گفت: غایبین از دریافت تسهیلات بانکی محروم می‌شوند.

به گزارش جهان صنعت نیوز، از سازمان وظیفه عمومی فراجا، سردار “تقی مهری” روز چهارشنبه در حاشیه همایش یکروزه معاونین وظیفه عمومی استان‌ها اظهار کرد: سبک مدیریتی سازمان وظیفه عمومی در سراسر کشور سبک خدمت به مشمولان و خانواده های آنان است.

وی گفت: هدف از اجرای این گونه همایش‌ها، اجرای بهتر قوانین و مقررات، بهره مندی از نقطه نظرات کارشناسی، احصاء و چاره اندیشی برای رفع و تقویت نقاط ضعف و قوت و در نهایت برنامه ریزی برای ارائه خدمات بهتر است.

سردار مهری: از اول انقلاب اسلامی تاکنون حدود ۱۸/۵ میلیون نفر از جوانان کشور به نیروهای مسلح برای تامین امنیت کشور اعزام شده‌اند.  او افزود: مهمترین ماموریت سازمان وظیفه عمومی تامین و اعزام کارکنان وظیفه به سازمان های نیروهای مسلح است. در این راستا تاکنون ۸۵ درصد از موالید ذکور کشور وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کرده اند.

وی با عنوان اینکه در هشت ماهه اخیر یک میلیون و ۲۰۰ هزار معافیت تحصیلی صادر شده است، گفت: از دیگر ماموریت های سازمان وظیفه عمومی رسیدگی به درخواست های معافیت ها، خروج از کشور، صدورکارت های معافیت و پایان خدمت و استعلام درخواست ها است.

ارتقا هوشمندسای خدمات به مشمولان

سردار مهری عنوان کرد: از اهداف مهم سازمان وظیفه عمومی ارتقاء سطح هوشمندسازی خدمات به مشمولان و خانواده های آنان در بستر اینترنت است و از ابتدای سال تاکنون ۴ میلیون خدمات الکترونیک در سازمان وظیفه عمومی در سراسر کشور به مشمولان و خانواده های آنان ارائه شده است.

رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا گفت:یکی دیگر از خدمات سازمان وظیفه عمومی ارائه خدمات مشاوره‌ای از طریق سامانه تلفن گویای سازمان به شماره ۰۹۶۴۸۰ است و در هشت ماهه اخیر حدود ۳۴۰ هزار مشاوره به مشمولان و خانواده های آنان ارائه شده است.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون با پیگیری‌های صورت گرفته در قرارگاه احضار و اعزام و برقراری ارتباط سیستمی با سازمان تامین اجتماعی در شناسایی مشمولان غایب، افزایش ۴۰ درصدی اعزام به خدمت مشمولان غایب به مراکز آموزشی را داشته ایم.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه افزود: با ایجاد ارتباط الکترونیکی با بانک مرکزی،مشمولان غایب امکان بهره مندی از تسهیلات بانکی را نخواهند داشت و تمامی پلیس‌های تخصصی به اطلاعات مشمولان غایب دسترسی داشته و به صورت سیستمی به وظیفه عمومی معرفی می شوند.

ایرنا

اجتماعی و فرهنگی
شناسه : 393118
لینک کوتاه :

۲ دیدگاه

  1. سلام خدمت شما ما که سی سال هستش خدمت کردیم ازکدام خدمات بانکی استفاده کردیم که آنهایی که نرفتند از این همه نیرو انتظامی که مشاوره داده آید چند درصدشان در اقتصاد این کشور تاثیر گذار بودند ممنون میشم اگر نام ببرید

    1. آقای رییس نظام وظیفه یا شما خودتو‌ زدی به خواب یا کلا از اقتصاد فلج و بیمار ایران خبر نداری.حالا این بانکهای شما چه تسهیلاتی قرار‌ هست به جوونا بدن.یه وام ازدواج رو با هزار بدبختی به یه جوون میدن که پول یه شب عروسیشم نمیشه .اول برو اقتصاد فلج ایران رو با وزیر اقتصاد درمان کن بعد بیا برای پسرای مردم کری بخون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا