کمک هزینه خرید عینک به کودکان مبتلا به تنبلی چشم پرداخت می شود

مدیر سلامت بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از پرداخت کمک‌هزینه خرید عینک به بیش از چهار هزار کودک خبر داد و گفت: این بنیاد پس از غربالگری چشم کودکان زیر ۶ سال، از ۱۴ هزار کودک نیازمند مبتلا به تنبلی چشم با اهدای کمک‌هزینه حمایت می‌کند.

به گزارش جهان صنعت نیوز، علی پزشکی با اشاره به پرداخت کمک‌هزینه خرید عینک به کودکان مبتلا به تنبلی چشم، افزود. از ابتدای اجرای طرح ملی غربالگری تنبلی چشم در سراسر کشور در زمستان سال گذشته. تاکنون کمک‌هزینه خرید عینک به حساب سرپرستان چهار هزار و ۱۰۰ کودک واریز شده است.

وی ادامه داد: طرح ملی غربالگری تنبلی چشم در سراسر کشور با مشارکت بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و سازمان بهزیستی اجرا می‌شود. ۵ میلیون کودک زیر ۶ سال سراسر کشور جامعه هدف این طرح به‌شمار می‌روند.

مدیر سلامت بنیاد ۱۵ خرداد اظهار داشت. تا به امروز با برگزاری پویش‌های استانی و همکاری ادارات کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و ادارات کل سازمان بهزیستی استان‌ها. چهار هزار و ۱۰۰ کمک‌هزینه خرید عینک به سرپرستان کودکان مبتلا به تنبلی چشم اهدا شده است.

به گفته مدیر سلامت بنیاد ۱۵ خرداد، تاکنون بیشترین حمایت‌ها از کودکان ساکن استان‌های آذربایجان شرقی. لرستان، فارس، خراسان جنوبی و خوزستان انجام شده است.

پزشکی افزود: بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در ادامه نیز مداخلات سطح بالاتر را برای کودکانی که نیاز به جراحی چشم داشته باشند. توسط گروه‌های پزشکی جهادی همکار در دستور کار قرار داده است.

بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در حوزه جمعیت فعالیت‌هایی را آغاز کرده است. تولید و پخش پنج فیلم کوتاه در حوزه جمعیت و خانواده با عنوان های فیلم‌های کوتاه تولد، قاب زندگی، سکوت، بازی بد و چیکو برای نمایش در شبکه تلویزیونی «ایران جوان» و شبکه‌های رسانه ملی. حمایت از مادران باردار و خانواده‌های دارای چند قلو از دیگر فعالیت‌های این ستاد در حوزه جمعیت و خانواده است.

منبع: ایرنا

اجتماعی و فرهنگی
شناسه : 393120
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا