دکتر سرهنگی: دانشجویان در توسعه منطقه، نقش مهمی دارند/ روز دانشجو؛ روز وطن دوستی است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به نقش مهم دانشجویان در انجام فعالیت های مغفول و عقب مانده کشور اشاره کرد و از آن ها به عنوان حلقه اتصال بین صنعت و دانشگاه در راستای توسعه منطقه نام برد.

به گزارش جهان صنعت نیوز، رحیم سرهنگی در این مراسم که شامگاه پنجشنبه ۱۵ آذر در سالن اجتماعات دانشگاه علمی کاربردی کیش برگزار شد از روز دانشجو به عنوان روز آزادیخواهی و روز حق طلبی نام برد و گفت: این روز مهم ریشه در استکبار ستیزی و وطن دوستی دارد.

سرهنگی با تاکید بر این که کشور در حال پیشرفت است و نیازمند انسان های از خود گذشته است افزود: فعالیت های عقب مانده و مغفولی در کشور وجود دارد که داشجویان باید با کسب علم و دانش در رفع آن ها نقش مهمی را ایفا کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ارتباط صنعت و دانشگاه را دغدغه ای مهم در زنجیره توسعه عنوان کرد و گفت: ارتباط تنگاتنگ و سازنده بین صنعت و دانشگاه می‌تواند بسیاری از مشکلات این حوزه را رفع کند.

وی با تاکید کرد: برنامه ریزی در آمایش سرزمینی برای ایجاد رشته های دانشگاهی باید به گونه ای انجام شود که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی بتوانند با توجه به شرایط منطقه در توسعه آن نقش آفرینی کنند.

رحیم سرهنگی به نقش دانشجویان در سند توسعه پیشرفت منطقه اشاره کرد و افزود: با هدفمند کردن نیروی جوان کار و تربیت دانشجویانی موفق و با انگیزه برای آینده کشور می توان نقش مهم آن ها در توسعه پیشرفت منطقه را رقم زد.

سرهنگی با اشاره به این که هدف از تحصیل باید به گونه ای باشد که فرد را به سمت خود جذب کند اظهار داشت: کار در زمان دانشجویی برای ورود به بازار کار پس از فارغ التحصیل شدن روحیه کار تیمی، مهارت آموزی و کسب تجربه را در آماده سازی دانشجویان را افزایش می دهد.

گفتنی است در پایان این مراسم از دانشجویان موفق هر رشته تقدیر به عمل آمد.

 

صنعت و معدن
شناسه : 393360
لینک کوتاه :

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا