جزئیات ۱۰ عرضه اولیه فرابورس تا پایان سال اعلام شد

مدیرعامل فرابورس گفت که تا پایان امسال ۱۰ شرکت از صنایع مختلف در صورت ارائه گزارش‌های ارزش‌گذاری معقول و همچنین افشای کامل اطلاعات در کدال، در فرابورس عرضه اولیه خواهند شد.

به گزارش جهان صنعت نیوز، سازمان بورس، «محمدعلی شیرازی» درباره مهم‌ترین اقدامات این بازار در حوزه عرضه‌های اولیه، اظهار داشت: از ابتدای امسال تا کنون ۲۱ شرکت در فرابورس پذیرش شده‌اند که نسبت به هشت‌ ماهه ۱۴۰۱ بیش از ۹۰ درصد افزایش یافته است.

وی درباره شرکت‌های درج شده در فرابورس نیز گفت: در هشت ماهه امسال ۱۴ شرکت در فرابورس درج شد.

رشد ۳۰ درصدی عرضه‌های اولیه

شیرازی، آمار عرضه‌های اولیه امسال را ۱۸ شرکت اعلام کرد و افزود: در بحث عرضه‌های اولیه نیز شاهد رشد ۳۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم.

مدیرعامل فرابورس درباره عرضه‌های اولیه تا پایان سال نیز گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال ۱۰ شرکت از صنایع مختلف در صورت ارائه گزارش‌های ارزش‌گذاری معقول و همچنین افشای کامل اطلاعات در کدال، امکان عرضه اولیه در فرا بورس را داشته باشند.

چشم‌انداز بازار نوآفرین

شیرازی در پایان با بیان اینکه بازار نوآفرین ویژه سرمایه‌گذاران حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران واجد شرایط خواهد بود، تصریح‌کرد: انتظار می‌رود با راه‌اندازی بازار جدید نوآفرین، با توجه به وجود دو هیات پذیرش بازار اول و دوم و هیات پذیرش بازار نوآفرین، تعداد شرکت‌های پذیرش‌شده در فرابورس به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد.

ایرنا

بورس
شناسه : 393379
لینک کوتاه :

۲ دیدگاه

  1. آقای محمدعلی شیراز فکر کنم از بورس خبر نداره چون عرضه اولیه های سال ۹۹ مثل آبادا، بگیلان ، بپیوند و و و خیلی از امثال اینها تا به امروز یعنی آذرماه ۱۴۰۲ هنوز بین ۲۰تا۳۰٪ منفی هستند .
    هرچند که فقط شعارها و کنتر نمی اندازه . پس
    #علی_برکت_الله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا