وزیر ارتباطات خبر داد؛

سرعت اینترنت در ایران افزایش می‌یابد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که سرعت اینترنت در ایران در حال رسیدن به گیگابایت بر ثانیه است، گفت: همه مسائل اقتصادی و اجتماعی به سرعت اینترنت گره خورده است.

به گزارش جهان صنعت نیوز، عیسی زارع‌پور اظهار کرد: زمانی در دهه ۸۰ با سرعت‌های کیلوبایت بر ثانیه از اینترنت استفاده می‌کردیم و بالاترین مقدار آن ۵۱۲ کیلوبایت بر ثانیه بود.

وی با بیان اینکه امروز سرعت دانلود در طرح فیبر نوری چهارباغ به۹۳۳ مگابایت بر ثانیه رسیده است، گفت: سرعت اینترنت در کابل نوری ۸۰ برابر سرعت قبلی است و یک انقلاب در مسیر ارتباطات و اطلاعات کشور محسوب می‌شود.

زارع پور تاکید کرد: یکی از پروژه‌های مهم دولت همین کابل نوری و اینترنت پر سرعت است که باید تا پایان دولت سیزدهم استفاده همه شهرها از این امکان فراهم شود.

این مسئول گفت: امروز در جهان روی سرعت میلیون‌ها برابر فعلی آزمایش می‌شود و عمر سیم‌های مسی به پایان رسیده است، چراکه سرعت اینترنت بر بستر سیم مسی حداکثر ۱۶ مگابایت بر ثانیه است.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه کابل نوری دارای سرعت نامحدودی است، ادامه داد: با توسعه کابل نوری تا نیم قرن آینده از طرف شرکت مخابرات در هیچ شهری برای احداث اینترنت حفاری صورت نخواهد گرفت.

زارع پور خاطرنشان کرد: ما در کنار شرکت مخابرات به ۹ شرکت دیگر مجوز دادیم و هم اکنون تعداد اپراتورهای کشور به ۱۰ اپراتور رسیده تا توسعه این اقدامات برای مردم تسریع شود.

وی یادآور شد: امروز همه مسائل اجتماعی و اقتصادی به سرعت اینترنت گره خورده و باید تا سه تا چهار ماه آینده همه مردم طعم شیرین استفاده از این فناوری را بچشند.

تسنیم 

دانش و فناوری
شناسه : 393417
لینک کوتاه :

۸ دیدگاه

  1. جان مادر تون همین بستر سیم مسی ک اینترنت قشر مستضعف جامعه هست رو جمع نکنید و اگر قراره فیبر بیاد سیم مسی رو جمع نکنید ، چون بلاشک با توجه به سرعت و مودم های گرونش و اینکه همراه اول و ایرانسل بسته های گرون با سرعت پایین دارن ، جمع آوری adsl آرزوی داشتن سرعت بالا میشه آرزو برا قشر مستضعف مثل خیلی از چیزها ی دیگه ،اگر هم قراره توسعه بدید اوکی ، چرا هم ADSL نباشه هم فیبر نوری ؟؟؟؟ با تشکر 🙏🌹

  2. بزرگوار لطفاً توی تولید محتوا کمی دقت کنید. گیگابایت؟!!
    جسارتا با یه الف اضافه محتوا هشت برابر اغراق آمیز و اشتباه میشه!
    هر بایت شامل هشت بیت هست و پهنای باندی که تحویل داده میشه براساس مگابیت بر ثانیه هست

    بحث حجمی کردن پهنای باندها یه چیز مرسوم د. دنیا شده ولی دهه هشتاد که فرمودین تا ۵۱۲ کیلوبایت برثانیه پهنای باند با حجم نامحدود میدادن
    کلاه شرعی گذاشتن و تبدیلش کردن به مگابیت و حجمی!! رسما سرعت پایینتر و محدودتر با قیمت بیشتر….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا