هشدار؛ از تردد در این ۱۰ منقطه تهران خودداری کنید

کیفیت هوای تهران امروز/ سه شنبه در وضعیت نارنجی (آلوده برای گروه‌های حساس) است و این درحالی است که ۱۰ نقطه پایتخت در وضعیت قرمز (آلوده برای همه افراد) قرار دارد.

به گزارش جهان صنعت نیوز، میانگین شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای تهران اکنون با قرار گرفتن روی عدد ۱۲۴ در وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروه‌های حساس) را نشان می‌دهد و ۱۰ منطقه هم وضعیت قرمز است.

بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه های سنجش کیفیت هوای تهران، پیروزی منطقه (۱۳)، تربیت مدرس منطقه (۶)، ستاد بحران منطقه (هفت)، شریف منطقه (۲)، میدان فتح منطقه (۹)، وردآورد منطقه (۲۲)، شاد آباد منطقه (۱۸) و همچنین شهرداری مناطق ۱۱، ۱۹ و ۲۱ در وضعیت قرمز (آلوده برای همه افراد) قرار دارد.

در این وضعیت به کودکان، بیماران قلبی و ریوی و همچنین زنان باردار توصیه می‌شود از تردد در فضای باز خودداری کنند.

در ۲۴ ساعت گذشته نیز میانگین شاخص کیفیت هوای تهران روی عدد ۱۴۸ (آلوده برای گروه‌های گروه‌های حساس) قرار داشت.

بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی با خروج سامانه بارشی از کشور غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی بویژه تهران در روزهای آینده افزایش خواهد داشت و به همین منظور در این مدت از شهروندان تهرانی درخواست می‌شود از تردد غیر ضرور در فضای باز خودداری کنند.

از ابتدای سال جاری تا امروز ۹ روز هوای پاک، ۱۸۳ روز هوای قابل قبول، ۷۱ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۰ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

ایرنا

عمومی
شناسه : 395811
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا