هواشناسی ۱۱ بهمن؛ آغاز بارش برف و باران در این مناطق از امروز

سازمان هواشناسی از بارش پراکنده باران و برف طی امروز در سواحل غربی خزر، همچنین استان‌های واقع در غرب و شمال غرب کشور خبر داد.

به گزارش جهان صنعت نیوز، و بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، امروز چهارشنبه ۱۱ بهمن در مناطقی از سواحل غربی دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی، شمال غرب و غرب کشور، افزایش ابر و بارش پراکنده باران و برف رخ می‌دهد.

فردا پنجشنبه در نوار غربی کشور و از بعد از ظهر در مناطقی از قزوین، البرز، تهران، غرب و جنوب اصفهان، فارس، بوشهر، جنوب کرمان، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان، بارندگی و وزش باد پیش بینی می‌شود. بارش در نیمه شمالی کشور به صورت برف و باران و در جنوب و جنوب شرق به شکل باران گاهی با رعد و برق و وزش باد است.

گستره بارش جمعه بیشتر مناطق کشور را فرا می‌گیرد. در این روز بارش در بخش‌های مرکزی کشور شامل نیمه شرقی اصفهان، یزد و نیمه شمالی کرمان به شکل پراکنده و خفیف و در سایر مناطق کشور قابل ملاحظه است.

هواشناسی از بارش برف در ارتفاعات زاگرس خبر داد

شنبه بارش در شرق و جنوب شرق کشور و همچنین سواحل شرقی دریای خزر ادامه دارد. در ارتفاعات زاگرس مرکزی نیز بارش پراکنده برف رخ می‌دهد. یکشنبه نیز در مناطقی از شمال غرب و غرب کشور بارش برف و باران رخ می‌دهد.

از بعد از ظهر جمعه و طی روز شنبه در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و نوار شرقی کشور وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. دمای هوا نیز پنجشنبه و جمعه در نیمه غربی و نوار شمالی کشور و شنبه و یکشنبه در شرق و جنوب شرق کشور به طور محسوسی کاهش می‌یابد.

امروز سه شنبه و جمعه دریای خزر، جمعه خلیج فارس و شنبه علاوه بر خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج است.

وضعیت جوی امروز پایتخت

سازمان هواشناسی وضعیت جوی امروز پایتخت را نیمه ابری با احتمال بارش پراکنده و در بعد از ظهر غبار رقیق پیش بینی کرد. بیشینه دمای تهران امروز ۸ و کمینه دما ۳ درجه خواهد بود.

ایرنا

عمومی

شناسه : 405493
لینک کوتاه :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا